Emiliano Sala’yı taşıyan uçak düştü

Emiliano Sala'nın uçağı düştü

Geçtiğimiz hafta 17 milyon Euro karşılığında İngiltere’nin Cardiff City takımına transfer olan Emiliano Sala‘yı taşıyan uçağa saatlerdir ulaşılamıyor. Resmi bir açıklama gelmese de Sala’yı taşıyan uçağın düşmüş olabileceği yönündeki iddialar güçleniyor.

Cardiff City ile 3.5 yıllık sözleşmeyi imzalamak için Cardiff’e geçen ve ardından Nantes‘e dönerek hem eşyalarını toplayan hem de arkadaşlarıyla vedalaşan Emiliano Sala’nın bindiği özel uçak, Nantes’tan Cardiff’e giderken Manş Denizi üzerinde kayboldu.

ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARI İPTAL EDİLDİ

Nantes’tan pazartesi gecesi Türkiye saatiyle 22:15’te kalkan uçak ile ilgili son bilgileri emniyet güçleri verdi. Uçağın 1500 metrede iken iniş izni istendiği belirtildi. 700 metre kala son kez sinyal alındı ve ardından uçağın sinyali kayboldu.

Polis, beş uçak ve iki kurtarma teknesiyle arama yapıldığını, ancak uçağın izine rastlanamadığını bildirdi. Daha sonra kötü hava koşulları nedeniyle arama kurtarma çalışmaları iptal edildi.

“CANLI KURTULABİLECEKLERİNE İHTİMAL VERMİYORUZ”

Sala’yı taşıyan uçağın düştüğü bölgedeki arama kurtarma faaliyetlerinden sorumlu müdür John Fitzgerald, AP’ye yaptığı açıklamada, “Bu kazanın ardından canlı olarak birinin kurtulabileceğine ihtimal vermiyoruz. Biz sadece bir anda nasıl ortadan kaybolduğuna anlam veremiyoruz. Gerçekten bir anda ortadan kaybolmuş. Bir noktadan sonra hiçbir görüşme, konuşma yok” açıklamasını yaptı.

BABASI HORACIO SALA UMUTSUZ

Emiliano Sala’nın babası Horacio Sala, Arjantin’de bir TV kanalına, “Ne olacağını bilmiyorum, ailemin bu durumdan haberi yoktu, kısa bir süre önce onlara da bilgi verdim. İnanamıyorum, umutsuzum, o her zaman hayalleri için savaşan mütevazı bir çocuktu” açıklamasını yaptı.

“HAVA ŞARTLARI ÇOK KÖTÜ DEĞİLDİ”

İngiliz Kraliyet Sahil Güvenlik birimleri, kaybolan uçağın kurtarma alanları içinde olmadığını belirtti.

Büyük Britanya Meteoroloji Servisi ise uçuş sırasında hava durumunun ve rüzgar hızının çok kötü düzeyde olmadığı ancak arama çalışmaları esnasında yağış ve rüzgar hızının yükseldiğini paylaştı.

CARDIFF BAŞKANI MEHMET DALMAN: ÇOK ENDİŞELİYİZ

Cardiff City Başkanı Mehmet Dalman ise İngiliz basınına yaptığı açıklamada, “Uçağın, Manş Denizi üzerindeyken bağlantısı kesilmiş. Son gelen haberler nedeniyle endişe duyuyoruz. Daha fazlasını söylemeden önce doğru ve kesinleşmiş bilgileri almamız lazım. Sala’nın güvenliği için çok endişeliyiz” dedi.

Cardiff City CEO’su Ken Choo ise, “Büyük bir şok yaşıyoruz! Sala’nın dün akşam kampa katılmasını bekliyorduk, bugün de takımla olacaktı. Bu sabah ilk olarak antrenmanı iptal ettik. Tüm kulüp, yöneticiler ve takımdaki herkes Sala ve pilotun iyi olması için duacıyız” diye konuştu.

Benzer Haberler