Reklam
Reklam
Bu Tavukları SAKIN Satın Almayın! Öldürüyor BAKIN Neden ?

Bu Tavukları SAKIN Satın Almayın! Öldürüyor BAKIN Neden ?

13 Şubat 2018 - 10:29
Reklam

Aman dikkat! Bu tavuklar ölümcül sonuçlar doğurabilir

Bazı yiyeceklerin ölümle sonuçlandığı gerçeği, yadsınamaz; bunun için oldukça dikkatli olmak gerektiği de… Peki, son zamanlarda hakkında sıkça uyarılan tavuk tüketimi konusunda nelere dikkat edilmeli? Satın alınan yiyeceklerin taze mi yoksa bayat mı olduğunu nasıl anlaşılır? İşte püf noktaları.

Satın aldığımız yiyeceklerin taze ya da bayat olduğu; tüketime uygun olup olmadığı nasıl anlaşılır sorusunun yanıtı oldukça basit. En önemlisi; öncelikle güvenilir olan yerlerden alışveriş yapmaya özen göstermeniz.

Özellikle tavuk gibi satın almadan önce dikkat edilmesi gereken ürünler, çok kısa sürede bakteri ürettiğinden bulaşıcı ve ölümcül hastalıklara neden olabiliyor.Özellikle tavuk gibi satın almadan önce dikkat edilmesi gereken ürünler, çok kısa sürede bakteri ürettiğinden bulaşıcı ve ölümcül hastalıklara neden olabiliyor.

Et ve et ürünlerini satın alırken bu yüzden çok daha özenli olunmalı. Renginin normal, diri görünümlü olması, kendine has kokusunun haricinde şüpheye düşürecek bir koku bulunmaması ve göğsüne bastırdığınızda esnek olup eski şeklini alması, sulu ve gevşek bir görüntüye sahip olmamasına dikkat etmek gerekir.

Bu haber 543 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
NASA, uzay istasyonuna kargo roketi Antares'i fırlattı
NASA, uzay istasyonuna kargo roketi Antares'i fırlattı
Kitap Fuarı'na insan seli
Kitap Fuarı'na insan seli