Yerel seçim tarihi resmen açıklandı

Yerel seçim tarihi resmen açıklandı

AKP'nin Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Necati Çetinkaya, erken seçimin söz konusu olmadığını belirterek yerel seçimin tarihini verdi.

28 Mart 2008, Cuma - 20:05
HİT: 8634(0)


AK Parti'nin Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Necati Çetinkaya, erken seçimin söz konusu olmadığını belirterek, ''Yerel seçim tarihi 29 Mart 2009'dur'' dedi.

AK Parti İl Seçim İşleri Başkanları Toplantısı, 81 ilin seçim işleri başkanlarının ve koordinatör milletvekillerinin katılımıyla Parti Genel Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Çetinkaya, toplantının kapanışındaki konuşmasında, belde belediye başkan adaylarının yanı sıra il genel meclisi ve belediye meclisi üye adaylarının tespitinin teşkilatlara bırakıldığını söyledi.

Yerel seçimlerin 29 Mart 2009 tarihinde yapılacağını, erken seçimin söz konusu olmadığın ifade eden Çetinkaya, şöyle konuştu:

''Niye erken seçim olsun? Biz prensip sahibi, ilkeli bir partiyiz. Anayasa ve kanunlar ne süre belirtmişse, o sürede seçimler yapılır. Yerel seçim tarihi 29 Mart 2009'dur. Bu seçimlerin galibi; yine milleti ile bütünleşen, milletinin sevgisi ve o sevgiye dayanan desteğini alan, milli iradeye saygılı ve en büyük gücün ve kuvvetin bizatihi milletin kendisi olan, olmazsa olmazın bu olduğunu söyleyen, hakimiyetin kayıtsız şartsız milletin olduğuna inanan ve iman eden AK Parti olacaktır.''

-''HEDEF BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYELERİ''-

''Yerel seçimlerde hedefimiz bütün büyük şehirlerin belediye başkanlıklarını kazanmaktır. Hedef Diyarbakır, Mersin, İzmir, Eskişehir, Trabzon gibi büyükşehirler'' diyen Çetinkaya, Antalya, Gaziantap ve İstanbul'un AK Parti belediyeciliği ile birlikte ''çağ atladığını'' söyledi.

Çetinkaya, ''Bizim yönetimimizde olmayan illerle, bizim belediye başkanlarımızın bulunduğu illeri kıyasladığınız zaman farkı fersah fersah görürsünüz'' görüşünü dile getirdi.

Yerel seçimlerdeki çıtanın belli olduğunu belirten Çetinkaya, ''Bu çıta 29 Mart 2009 seçimlerinde yüzde 50'yi çok daha fazla aşacaktır'' dedi.

Nisan ayından itibaren 12 bölgede eğitim toplantılarına başlanacağını da belirten Çetinkaya, ''29 Mart Yerel Seçimleri'nde, bugün bizi gözetleyenler görecekler ki bu millet mükafatını tekrar kendisi ile bütünleşen AK Parti'ye verecek, 'durmak yok yola devam, tek başına iktidar' diyecek'' diye konuştu.haber7

İLGİLİ HABERLER

  • ANKET
  • HAVA DURUMU