Fatih Erbakan aday olacak mı?

Fatih Erbakan aday olacak mı?

Fatih Erbakan canlı yayında SP'de yaşananlarla ilgili konuştu.

25 Eyll 2010, Cumartesi - 00:14
HİT: 3502(13)


Eski başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan canlı yayında Saadet Partisi'nde yaşananlarla ilgili iddialara cevap verdi. Erbakan SP yönetimini dezenformasyon yapmakla suçladı. Saadet Partisi'nde kayyum ve kongre olaylarıyla ilgili Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan açıklamalarda bulundu.

Fatih Erbakan, kayyum iddialarına karşı çıkarak partiye kimsenin el koymadığını sadece kongre sürecine girdiğini söyledi.

Fatih Erbakan bundan önceki kongrede yeşil ve beyaz listelerin oluşturulduğunu, yeşil listenin asıl liste olmasına karşın sanki korsan liste imiş gibi gösterildiğini, liste krizi yüzünden partinin bu noktaya geldiğini söyledi. Erbakan, Numan Kurtulmuş'un partiden ayrılması veya başka bir parti kurmasının partide bir karşılığı olmadığını belirterek " Numan Kurtulmuş siyasi alt yapıdan gelmedi. Teşkilatlarda çalışmadı, akademik bir süreçten geldi. Ayrılmak isterse bir bölünmeye yol açmaz. Numan bey bir seçim veya kongre kazanarak gelmiş değildir." dedi.

Fatih Erbakan partide kendisinin görev alacağına ilişkin babası ile ilgili bir görüşmesi olmadığını, sadece Recai Kutan'ın bu konuda öngörüsü bulunduğunu belirterek "Muhterem babam, bu partide herkes terlemek için gelmiştir." dedi. Bizde göreve talip olunmaz görev tevdi edilir. Böyle bir görev büyük bir sorumluluk ve çok ağır bir yüktür. Ancak aynı zamanda şerefli bir görevdir. İnşallah göreve gelenler bunu hakkı ile yerine getirir." dedi.

Haber7.com

YORUMLAR

(13)
 • FATİH BULUT 2010-09-25 22:22:35 ADAŞIMI ÇOK BAŞARILI BULDUM HOCAYI OĞLU ÜZERİNDEN VURMAYA ÇALIŞIYORLAR.AMA BEN FATİH ERBAKANI ÇOK BAŞARILI BULUYORUM.AKLI BAŞINDA GÜVEN VEREN BİR PROFİL ÇİZİYOR.BEN HOCAMIZIN YERİNE GEÇMEYE ADAY İSİMLERİN BAŞINDA GÖRÜYORUM.YANİ OSMANLI PADİŞAHLARI KENDİ OĞULLARINI SALTANATI DEVREDERKEN BÜYÜK LİDER OLUYOR DA ERBAKAN HOCAMIZ BAŞKANLIK KOLTUĞUNU OĞLUNA BIRAKTIĞI ZAMAN NİYE TEPKİ VERİYORUZ.BEN FATİH ERBAKANI DESTEKLİYORUM.
 • eren er 2010-09-25 19:10:40 muhterem fatih tüm hocacılara soruyorum bu konuşma buna yakışıyormu,inandırıcımı bu içtenmi.10 yılını bu görüş için harcamış biri için bu sözler kullanılır mı? ki bu birde öğretmen akademisyense ilim adamı isi.bu çocuk milli görüşü küçültüyor hırsı yüzünden.yeter baban yapıcanı yaptı bu memleket insanlarına artık yok sömürme .önder abine git sen teselli etsin ailece sizi nede olsa aile dostunuz sonunda oda çıktı ortaya.artık herşey orta.kise kanmaz muhterem babanıza...
 • Mökkem dadaş 2010-09-25 17:55:39 Ersin bey kardeşime ! Ersin bey, o üstü açık arabalarla gezdiğinde niçin bu eleştirileri yapmadın !Hem sayın Fatih erbakan gökten düşmedi onunda gençliğinde çalışmalar yaptığını sokak sokak el ilanı dağıtıp bizim gibi direklere çıkıp afiş astığını biliyorum. Şu andada davet edildiği tüm il ilçelere giderek konferanslar verdiğ-ini ve teşkilat içinde aktif olarak çalıştığını biliyorum.Peki Numan Kurtulmuş gençliğinde nerdeydi ?
 • Ersin Bayraktar 2010-09-25 14:36:08 İnsana sorarlar! Allah aşkına insana sorarlar, sen kimsin, necisin? Soyadının Erbakan olması dışında ne özelliğin var? Numan Abi on yıl önce bir yandan akademik kariyer için terlerken bir yandan eşi başörtüsü yüzünden üniversiteden atıldığı için yüreğine dert biniyordu? Siz ne yapıyordunuz? Hatırlamadınız mı? Durun yardımcı olayım! İstanbul sokaklarında üstü açık Mercedes ile geziyordunuz! Erbakan Hocaya saygım sevgim hala bir alev gibi ama bir gün oğlu bu partinin başına geçecek olursa o gün biter benim için!!!
 • Ersin Bayraktar 2010-09-25 14:33:14 Kendiniz o zamanlar ne yapıyordunuz? Fatih Erbakan diyor ki: ''Numan Kurtulmuş, parti tabanından gelen birisi değil, on yıl öncesinde akademisyenlikten siyasete transfer olmuş ve il başkanı olarak göreve başlamıştır. Bu yüzden kendisinin partiden ayrılması camiamızda bir bölünmeye neden olmaz.''
 • akyol 2010-09-25 12:48:52 bunu da eleştirin Numan Kurtulmuş buraya çıkınca neyine heveslendiler falan diyenler neden Fatih ERbakan çıkınca seslerini çıkarmıyorlar?
 • mürsel 2010-09-25 12:18:57 hadi ordan sen kimsin be sen hangi vasıfla konuşuyosun bu teşkilatlarda senin neyin var kongrede neredeydin tatilde altınoluktan tv gazetelere konuşmakla olmuyar gelecen o spor salonunda terleyecen tatil yaparak güneşlenerek terlenmiyor ukala herif terbiyesiz adam birde genel başkan hakkında konuşuyor yazık sana be birde erbakan hocanın oğlusun inşallah birgün karşılaşırız
 • Ahmed Yasin 2010-09-25 03:54:38 HADİ ORDAN HADİ ORDAN! Fatih Erbakan sen bu partinin başına gel, bizim evden sana oy çıkmaz!.
 • sabantok 2010-09-25 01:46:12 ehilse neden olmasın illa o olsun değil istişare ile gelirse ehil ise neden olmasın yoksa olamaz diye ALLH ın bir emrimi var
 • Ismail 2010-09-24 22:07:35 Videoyu izledim NTV nin sitesinden videoyu izledim. Recai Kutan'ın bu konuda öngörüsü bulunduğundan bahsetmiyor. "Muhterem babamla bu konuda bir görüşmem olmadı. Ama Recai Bey döneminde de maksatlı olarak böyle dedikodular çıkartıldı." diyor. Dezenformasyon yapmayın..
 • osman özoğul 2010-09-24 21:29:02 yayınlamayacaksınız makam hırsı neler yaptırıyor ağzın süt kokuyor partinin başına bundan sonra kim gelirse gelsin iflah olmaz numan beye iftira atıldı 2011 de boyunuzun ölçüsünü alırsınız ama onada bir kılıf bulursunuz muhteşem davamızın sahte sahipleri
 • yunus 2010-09-24 21:18:33 Allah razı olsun senden fatih bey Allah razı olsun senden ve muhterem babandan herturlu iftiraya raman durmadan yoluna devem edenlere selam olsun
 • ömer faruk 2010-09-24 21:15:49 Mevlam neyler, neylerse güzel eyler.. Umarız babadab oğula geçen bir sulta olmaz. Öce Rüştünü görmek gerek.

İLGİLİ HABERLER

 • ANKET
 • HAVA DURUMU