Arkadaşlarının Dilinden;'Fatih Erbakan'

Arkadaşlarının Dilinden;'Fatih Erbakan'

'Milli Görüş' lidersiz kaldı, gözler oğul Erbakan'da

1 Mart 2011, Sal - 15:24
HİT: 9609(2)


Arkadaşlarının Dilinden; 'Fatih Erbakan'
Türk siyasetinin 'Hoca'sı Necmettin Erbakan hayatını kaybedince gözler oğul Fatih Erbakan'a çevrildi. Peki, Milli Görüş'ün başına geçmesine kesin gözüyle bakılan Fatih Erbakan kimdir? Öğrencilik yıllarında jöleli saçları, şık kıyafetleri, son model otomobilleri ve hız tutkusuyla sık sık gündeme geldi. Lise yıllarından başlayarak defalarca babasının yanında kürsüye çıkıp baş parmağını havaya kaldırarak siyasete ısındı.

Ayrancı Lisesi'ndeki sınıf arkadaşları Fatih Erbakan'ı şu cümlelerle anlattı: "Tipinde kızları çeken mıktanıs özellği vardır. Politik görüşlerinde babası gibi sert manevralarıyla ünlüdür. En sevdiği müzik türleri ilahiler, kasideler, metal ve rocktır. Sınıfta cuma namazına giden grubun kurucusu ve temsilcisidir. Zeki olan Fatih, yazılılarda etrafındakilere yardımcı olur." Ayrancı Lisesi'nde dersler bitince okul kapısının önünde 06 RP plakalı bir siyah Mercedes belirirdi ve Fatih Erbakan'ı alırdı.

1996 yazında bu kez tatiliyle haber oldu. Yaz tatilini geçirdiği Altınoluk'ta tesettüre uygun mayosuyla deniz keyfi yaptı. Özel olarak yaptırılan iskeleden denize giren Fatih Erbakan, "Mutlaka politikaya gireceğim, başarılı olacağıma inanıyorum" dedi.

1997 yılında babasının başbakanlığı döneminde ilk trafik kazasını yaptı. Otomobili ehliyetsiz kullanıp kullanmadığı, kazayı yapanın Başbakanlık koruması olup olmadığı uzun süre tartışıldı. Kazadan kısa süre sonra annesi Nermin Erbakan oğluna son model spor bir Mercedes aldı.

Kullandığı gece mavisi tek kapılı Mercedes'iyle çok konuşuldu, cuma namazlarına giderken 320 SL Mercedes'ini kullandı. "220 kesmiyor şehir içinde. Daha beter arabalar alacağız inşallah, daha çok çatlayacak millet" sözleri gazetelere yansıdı. Lüks otomobillerinin plakası "06 RP"ydi.

Marka merakı hep gündemdeydi. Giydiği Versace çoraplar gittiği cuma namazında fotoğraflandı ve yine gazete sayfalarında yer buldu.

1998 yılında Erbakan ailesiyle birlikte Mekke'ye gitti ve ikinci kez hacı oldu. İhramlı fotoğrafları yine gazete sayfalarındaydı.

Mühendisliği Bölümü'nü kazandı. Öğretim yılının açılış töreninde Erbakan ailesi Rektör Mehmet Haberal, YÖK Başkanı Prof. Mehmet Gürüz ve Anayasa Mahkemesi Başkanı Yekta Güngör Özden'in laiklik vurgulu konuşmalarını alkışlamadı, törende soğuk rüzgarlar esti. Fatih Erbakan'ın ikinci tercihi ise babasının mesleği olan Makine Mühendisliği'ydi. 2001 yılındaki mezuniyet töreninde ise Necmettin Erbakan oğluna diplomasını verdi ve Fatih Erbakan da babasının elini öptü.

2002 yılında Necmettin Erbakan "3 milyar emekli maaşıyla geçiniyorum" diyerek mal beyanında bulundu, kısa süre sonra Fatih Erbakan'a alınan 270 bin Mark değerindeki CL 500 Mercedes dikkat çekti. Bu kez otomobilin plakası "FE 06"ydı.

12 Mart 2002 tarihindeki Saadet Partisi kongresine damgasını vurdu. Salonda "Mücahit Erbakan" sloganlarıyla karşılanan oğul Erbakan, partinin o dönemki lideri Recai Kutan'ı gölgede bıraktı. İlk kez kürsüye çıkan Fatih Erbakan, konuşmasında "rantiyeci, kartelci" gibi babasının sevdiği sözcükleri kullandı.


2002 yazında uçakla geldiği İzmir'de marinaya demirleyen İtalyan yapımı dönemin parasıyla yarım trilyonluk lüks yatı 5 saat inceledi. İçerisinde 6 kamara bulunan süper lüks yat 11.7 metre uzunluğundaydı.

Fatih Erbakan, 23 Şubat 2003 tarihinde babasının siyasi yasağının bittiği gün Çırağan Sarayı'nda evlendi. Beyza Molu ile dünya evine giren oğul Erbakan'ın düğününe basın alınmadı, çift balayı için Dubai'ye gitti. Nikahın şahitlerinden biri Endonezya Cumhurbaşkanı Muhammed Habibi'ydi.

2004 yılında sürpriz bir siyasi çıkış geldi Fatih Erbakan'dan. CHP'yi öven ve AK Parti'yi eleştiren Fatih Erbakan, "Bugünlerde 'Biz gelmezsek CHP gelir' diyorlar. CHP senden iyi. Hiç olmazsa Heybeliada Ruhban Okulu'nu açmaya niyet etmiyor" ded

Babasının siyasi yasağının bitmesi ve Saadet Partisi'nin başına geçmesiyle adı sık sık veliaht olarak anılmaya başlandı. 2008'de Numan Kurtulmuş'un partinin başına geçmesi ve ardından yaşanan süreçte Fatih Erbakan ismi yine öne çıktı.Gözlerin bir anda Milli Görüş'e çevrilmesine neden olan açıklamalardan sonra savaş sürdü ve Numan Kurtulmuş SP'den koparak HAS Parti'yi kurdu. 84 yaşında Saadet Partisi'nin başına geçen Necmettin Erbakan'ın vefat etmesiyle oğul Fatih Erbakan'ın liderlik koltuğuna oturmasına kesin gözüyle bakılıyor. Tek engeli ise askerlik.

YORUMLAR

(2)
  • ayhan özle 2011-07-09 17:18:44 Gn.Bşk. Fatih ERBAKAN Ben artık milli görüş partisinin başına genç ve dinamik bir o kadar da hitabeti iyi olan birinin gelmesinin istiyorum. Ve bu konuda da ısrar ediyorum.
  • ahmet duman 2011-03-02 15:58:51 Düşmana ne gerek var Eğer bu sefer de Fatih Erbakan Genel Başkan olmazsa 40. defa ileri sürdüğünüz bu tez gerçekleşmeyeceği için muhakkak çatlarsınız, sevgili haber5'teki dostlarımız. Bize düşman olanlara siz dostlardan dolayı vakit ayırıyoruz, yine de, merak etmeyin. Bu ısrarcılığınız O'nu Gn. Bşk. olarak görmek istemediğinizden mi, yoksa 40. defe da olsa 'BİZ DEMEMİŞMİYDİK' demek için mi merak etmiyorum. Kıh, kıh.

İLGİLİ HABERLER

  • ANKET
  • HAVA DURUMU