'Akif Beki Erdoğan'ı MEHDİ ilan etti'

'Akif Beki Erdoğan'ı MEHDİ ilan etti'

Vural, Bekinin Erdoğanı Mehdi ilan ettiğini açıkladı

5 ubat 2010, Cuma - 11:05
HİT: 4876(9)


MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Erdoğan’ın bir dönem sözcülüğünü yapan, gazeteci Akif Beki’nin Erdoğan’ı “Mehdi” ilan ettiğini açıkladı. Vural'ın akıl almaz iddialarına Beki Kuyruklu propaganda dedi.

Başbakan Erdoğan’a yapılan “Peygamber” yakıştırmasının tartışması henüz sona ermeden, şimdi de “Mehdi” tartışması başladı. MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Erdoğan’ın bir dönem sözcülüğünü yapan, gazeteci Akif Beki’nin Erdoğan’ı “Mehdi” ilan ettiğini söyledi.

Oktay Vural, Akif Beki’nin yazdığı bir kitapta Erdoğan’ı “Sandıktan çıkan Mehdi” ilan ettiğini savunurken Beki ise, ‘’Silivri Cezaevi’nde yatan Ergun Poyraz’ın hakkımdaki bir kara propagandasını yeniden tedavüle sokuyor. Başbakan’ı ‘Mehdi’ ilan ettiğimi söylüyor. Kuyruklu propaganda!...” dedi.

Beki’nin 2003 yılında kaleme aldığı kitaba dikkat çeken Vural, GAZETEPORT’a “Kitabı okuyanlar ‘Mehdi’nin nasıl ilan edildiğini görür” dedi. Kitapta, şu ifadeler yer alıyor:

MUSA’NIN SOYUNDAN:
Ve Tayyip Erdoğan’ın harfler hiyerarşisindeki peygamberi. Erdoğan, İbn Arabi’nin çizelgesine göre Musa peygamber soyundan geliyor. Yani, hem Musa peygamberin karakteristik özelliklerini taşıyor hem de hayatı bu peygamberin yaşam öyküsüyle paralellikler gösteriyor. Musa peygamber, halkını özgürleştiren bir lider. Bir Hurufi için, Tayyip Erdoğan’ın yaşam öyküsüyle bu kıssa arasında paralellikler kurmaksa hiç de zor görünmüyor…

KURTARICI
: En çok oligarşinin korkularından çekiyor, öcü gibi gösteriliyor, siyasi yaşamı boyunca bununla mücadele ediyor. Ve oligarşinin korkuları (bu anlamda kehanet) gerçek oluyor, Erdoğan iktidara geliyor. Ama onu son umut ve kurtarıcı olarak gören halkının oylarıyla. Ve Musa peygamberle Tayyip Erdoğan’ın yaşamındaki en inanılmaz paralellik tam da bu noktada ortaya çıkıyor. Tayyip Erdoğan iktidarını Abdullah Gül’le en az 30 yıllık bir geçmişe dayanan yol arkadaşıyla paylaşıyor.

İNSANLARIN ARASINDA ZUHUR ETTİ:
Hadis külliyatında geniş yer tutan ‘mehdi’, ‘deccal’ ve ahir zaman haberleri, sembolik anlatıma sahip olsa da, küçümsenmeyecek bir kitle yakın zamanlara kadar onları bire bir okudu. Bu yüzden iki buçuk minare boyunda ve alnında kefere yazan bir deccal bekledi, sahte cennetler sunacak biri. Ve ona karşı gelecek mehdinin söylendiği gibi Şam’dan çıkıp geleceği sanıldı. Bu çalışma boyunca anlatılan mantalite evrimi ve eldeki veriler artık çoğunluk için ‘kurtarıcı’ haberlerinin bire bir anlamından soyutlandığını gösteriyor. Göklerden beklenen ‘kurtarıcı’, insanların arasında zuhur etti. Göksel değil, dünyevi bir kurtarıcı, bir siyasi lider olarak. Mucizelerle gönderilen göksel bir varlık yerine oylarla sandıktan çıkan bir kurtarıcı. Büyük bir kitlenin son umudu. Seçilmiş biri ama seçmenleri tarafından.

YORUMLAR

(9)
 • TAYYİP 2011-10-03 11:12:50 mehdi kadar önemli Göklerde ve yerde olanlar Allah'ı tesbih etti (ve etmekte). Ve O; Azîz'dir, Hakîm'dir.
 • bilmem kim 2011-10-03 10:50:07 MEHDİ KADAR ÖNEMLİ (Kötüler dünyaya hakim olmadıkça kıyamet kopmayacak.) [Tirmizi] (Müslümanlarla Yahudiler savaşmadıkça kıyamet kopmayacak.) [Müslim] (Güneş batıdan doğmadıkça kıyamet kopmaz. Güneş batıdan doğunca, insanlar onu görür ve hepsi de iman ederler. Fakat bu imanları fayda vermez.) [Buhari](Kişi yol kenarında kadınla beraber olacak.) [Hakim] (ABD ve Avrupa'da sokak ortasında oluyor da yol kenarı mı Kıyamet koparıyor?gerçeği görmüyor muyuz yoksa hadislerde mananın aklımaıza gelen en sapık şeklini
 • çok tayyip 2011-09-21 18:46:38 erdoğan mehdi mi* s:stringu: universsu. hiçbirşey yokken su vardı diyor altaylar ve babil destanı. nedir string? fizikte sicim demek. maddenin temelleri. ne alaka. bilmem. halef ordaysa arşın burada der büyükler herhalde. daha ne sırlar var kimbilir. mesela SUR'A STRİNGUNİVERSREPLİCASYON'A...> FROM ANOTHER. NEDEN ÇÜNKÜ ÜSTTEN KESME GİBİ. KARANLIK MADDENİN SİCİMLERİ ZAPTETMESİ 'A OLABİLİRMİŞ.
 • turgut sayduman 2011-08-23 19:47:05 mehdi tayyip erdoğan mehdinin talebesidir.mehdinin bıraktığı yerden devam ediyor.
 • mahmud öztürk 2010-02-05 20:28:23 iyi bulduz peygamberlik bitti ama mehdiği öyle birine yakıştırınki müslüman kanı döküldüğünde evinde uyuyamasın ırakta ki müslümanların kanını dökülmesine yardımcı olan incirliği kullandırmasın gazzedeki kardeşlerimizin kanını döken siyonist israil ile beraber olmasın zinayı suçtan kaldırmasın abd nin terbiye odalarında beklemesin.şimdi bumu kurtarıcı neresi ben göremiyorum hangi vatandaş rahat bi nefes alıyor ne maneviyatımız kaldı nede huzurumuz bırakın bunları kendinize gelin pırasadan yağ çıkmaz
 • recep tutkun 2010-02-05 11:40:23 hop dedik yolda inen var akp,liler tayyibi koyacak yer bulamiyor biri cikip peygamber dedi biride mehdi durun bakalim daha neler olucak birde cüppeli hocama soralim o neder bu ise
 • hilal deniz 2010-02-05 11:30:18 Erdoğan hangisi Denizli'de bir kadın yazıp parasız dağıttığı bir kitapta'Erdoğan'ı üzmek,Allah'ı üzmektir'diyor.Allah korusun,bu söz diğer benzetmelerden daha ağır.AKP artık karar vermeli.Erdoğan nedir.Açıklasınlar ki biz de bilelim????.
 • ismail hakkı ışık 2010-02-05 10:57:50 yapmayın........ o kadar sevdikki ona artık nasıl ünvan vereceğimizi şaşırdık.kimimiz haşa peygamber dedi,kimi mehdi dedi.kimileride durun bakalım ne diyecek.sonuc ne olursa olsun farkında olmadan bu kişiye zarar veriyoruz.ilerde nasıl zarar verecegimizide bilmiyoruz.aman ha dikkat yazık olur sonra bu kişiye.hakkını ödeyemeyiz de vebalınini de üstümüzde taşırız...
 • yorum Lu yorum 2010-02-05 10:08:07 milli gazete bunu milli gazete yıllar önce yazmıştı.aynen doğru akif beki de zaten bunu karşılığını aldı durumu ortada yalakalık iyi para ediyor vesselam.

İLGİLİ HABERLER

 • ANKET
 • HAVA DURUMU