İbretlik bir F. Gülen vaazı -İZLE

İbretlik bir F. Gülen vaazı -İZLE

Gülen bir zamanlar birilerine 'ALLAH SİZİ KAHRETSİN' diyordu.

14 Haziran 2010, Pazartesi - 00:07
HİT: 15066(7)


HABER5.COM GENEL YAYIN YÖNETMENİ İSLAM ARSLAN'IN ÖZEL HABER VE ANALİZİ

GAZZE YOLUNDAKİ MAVİ MARMARA'MIZA YAPILAN ALÇAKÇA SALDIRI HAKKINDA "İSRAİL'DEN, OTORİTEDEN İZİN ALMAKTAN SÖZ EDEN" F. GÜLEN'İNDEN, BİR ZAMANLAR MESCİD-İ AKSA VE KABE VAAZI...

F. GÜLEN'DEN İBRETLİK VAAZ


Bugün ABD ve İsrail'i üzmemek için kılı kırk yararak konuşan F. Gülen, o günlerde, ABD'ye adeta SAVAŞ ilan ediyordu.

VİDEO İÇİN ALTERNATİF LİNK

Önce Selahattin'i Eyyubi'nin Kudüs'ü fethetme aşkını anlatan Gülen, daha sonra Hicaz'a giren ABD askerlerine tepki göstermeyen dünya Müslümanlarına karşı sert mesajlar veriyordu.

ABD'ye tepki göstermeyenlere ve bomba olup patlamayanlara "ALLAH SİZİ KAHRETSİN" diye beddua eden Gülen'in bugün geldiği nokta oldukça ibret verici.

O günlerde; "Ben Rabbim'e söz veriyorum. Kabetullahı basmanın bin çeşit öcünü alacağız. Önümüzdeki 5, 10 içerisinde ABD'nin oyunlarını ters yüz edeceğiz. Allah'ım cesaret ver, yapacağız. Allah'ım kuvvet ver, yapacağız" diye dua eden Gülen, önceki gün ise "Radikallerin saldırılarından korunmak için ABD'deyim" diyordu.

VİDEO İÇİN ALTERNATİF LİNK

Gülen vaazda "20. asır mü'minlerinin yüz karası. Karşısında ABD dahi olsa, bomba olup patlamalı ve başını dağıtmalı gavurun. Yer yerinden oynamalı. Mü'min sesini duyurmalı. Haykırmalı ve kükremeli. Bunun karşısında sessiz kalanları Allah kahretsin. Bunu protesto etmeyenleri Allah kahretsin. Bunun karşısında sessiz duran parlamenterleri Allah kahretsin. Bu büyük bir hadisedir... Böyle bir olay karşısında sükut eden bir vicdanın Allah ile münasebetinin olması düşünülemez. " diyerek kendinden geçiyordu.

YANİ KISACA BİR ZAMANLAR F. GÜLEN, AĞLAYARAK KONUŞUR VE ŞAKİRDLER ÇILGINLAR GİBİ AĞLARDI, KENDİLERİNDEN GEÇERDİ.

GERÇEKTEN ÇOK GÜZEL GÜNLERDİ.

O ZAMANLAR ŞİRKETLEŞMEMİŞTİK HİÇ BİRİMİZ.

ŞİMDİLERDE KÖPRÜNÜN ALTINDAN ÇOK SULAR GEÇMİŞ.

ESKİ ÇAMLAR BARDAK OLMUŞ.

ZAMAN, BİRİLERİNİN DEĞİŞTİĞİNİ VE BİRİLERİNİN SABİT KALDIĞININ ŞAHİDİDİR.

İŞTE BİR ZAMANLAR FETHULLAH GÜLEN BÖYLE BİRİYDİ...

KISACASI BU VİDEOYU İBRETLE VE ÜRPEREREK YAYINLIYORUZ.

F. GÜLEN'DEN İBRETLİK VAAZ


VİDEO İÇİN ALTERNATİF LİNK


HABER5.COM

YORUMLAR

(7)
  • MEMOLİ 2011-11-17 23:39:12 siz anlayamazsınızmı desem anlamk mı istemiyorsunu Ya kardeşler hocamız sizin hakkınızda bir kelime söyletmezken sizleri hiçimi hiç eleştirmezken onlar bizlerin kardeşleri derken sizler niye öküz altında buzağı arıyorsunuz hem siz kim oluyorsunuzki kalpler Allahın elinde değilmi içini açıp baktınızmı size sadece acıyorum bu eleştirileriniz için hatta kınıyorum
  • Abdullah Hayırsever 2010-07-13 17:01:16 ... müslümanın zikriyle fikri bir olur.Allah ayaklarımızı kaydırmasın herkese selamet versin..
  • necatierilli 2010-07-05 17:20:34 insan bukadar donermi kaseti dinledim soke oldum insan hocaninvaazi super denilmesi gereken herseyi soylmis ALLAH RAZI OLSUN.ancakbugunkutanidimizhoca cok benziyor ama fikirler ayni degil bukadar lnsan donermi anlamak cok guc cemaati uyansin ALLAH AKIL FIKIR VESIN.
  • ali kemal 2010-06-21 23:59:52 bu vaaz kabe baskını hakkında bu vaaz kabe baskını hakkında. müeyyidat serisinden bir vaaz. Tabi burda yazıldığı gibi sadece abd hakkında bir vaaz değil. Esasen İRANLILARIN kabeyi basması üzerine yapılmış bir vaaz. Ve gülen bu vaazın en heyacanlı yerinde bile sevginin temsilcileri diye bir ifade kullanıyor. Ve ciddi kimlerin planlarını alt üst ettiğini gördük...sevsekde sevmesekte..gerçeği dyiştirmez... abd bayrağını gülenin arkasına konması ise hiç hoş olmamaış..birileride sn.kurtulmuş böyle gösteriyor. malesef
  • Betül Atabay 2010-06-13 23:01:04 disneyland "sevgili patron, yüce lider, sayın.. hesap ince.capito-stratejik..üstelik savaş var grekler ülkesinde.. bir yaşlı: dairelerime dokunmayın"
  • zeynep şimşek 2010-06-13 17:36:19 !!! Hocaefendi! acaba bunları söylerken zamanın otoritesi kimdi? Ondan izin alınmış mıydı? Bunlar otoriteye başkaldırmak değil midir? Biz aynı Allah'a inanıyoruz. Neden "Allah kahretsin" dedi. Bu hoşgörü ilkelerine ters değil miydi? ya da hoşgörünün ölçütü mü değişti?
  • oğuz birtan 2010-06-13 17:25:02 aman yarabbi! dinlerken gerçekten çok şaşırdım aman yarabbi dedim eğer bu hocaefendi ise bugünkü hocaefendi ile alakası o zaman adeta cihat ruhu varmış şimdi bundan bahsetmek zor Allah bizleri cihaddan ayırmasın

İLGİLİ HABERLER

  • ANKET
  • HAVA DURUMU