Gülen'in örtü mücadelesi isteği -İZLE

Gülen'in örtü mücadelesi isteği -İZLE

FETHULLAH GÜLEN'İN bu sözlerine çok şaşıracaksınız.

19 Ocak 2010, Sal - 00:20
HİT: 6583(10)


HABER5.COM ÖZEL HABER

HABER5.COM'UN ulaştığı Fethullah Gülen'e ait ses kaydı oldukça anlamlı detaylar içeriyor.

Fethullah Gülen, kendisine sorulan bir soru üzerine "Başörtüsü" hakkındaki açıklamasını yapmaya başlıyor.Fethullah Gülen'in bu açıklaması çok şaşırtıcı bulunuyor.

Çünkü özellikle 28 şubat döneminde Gülen'in söylediği "Başörtüsü füruattandır" sözü tartışma konusu olmuştu.

Fethullah Gülen o günlerdeki çıkışlarıyla başörtüsü yasağına direnen insanların direncini kırmış ve büyük bir hayal kırıklığı oluşturmuştu.

Haber5.com'un ulaştığı ses kaydında ise Gülen, konuya bambaşka bir şekilde bakıyor.

Gülen; ses kaydında "okulda başörtüsü takamayan bir kız" ile ilgili soruya cevap verirken "Bir kadının dini emirleri yerine getiremeyeceği bir okula gitmesi caiz değildir. Ne pahasına olursa olsun mücadele edip başını kapamalıdır" diyor.

Gülen, konuşmasında soruyu sorana 'kendisini dinin emirlerinden taviz vermemeye alıştırsın' tavsiyesinde bulunuyor..

Gülen, kadınların örtünmesiyle ilgili "Başın kapanması mevzuu Kur'an-ı Kerim'in nası ile sabittir. İnsan her dakika başını açık tutmakla bir günahi kebair işlemiş olur, saçının bir telini gösterdiği her dakika bir günahı kebair işlemiş olur. Binaenaleyh sonra yapacağı sevap, eyleyeceği cihat, edeceği hizmet meşruktur. Semeresi belli değildir." ifadelerini kullanıyor.

HABER5.COM
ÖZEL HABER

YORUMLAR

(10)
 • abdullah 2010-01-20 00:16:25 işimize bakalım çok kıymetli yorumcu arkadaşlar biz işimize bakalım kalpler allahın elinde bugün kötü dediğimiz insanlar yarın dostunuz bugün iyi dediğiniz insanlar yarın düşmanınız olabilir... biz allah rızası için çalışmakla layıkı vech ile kul olmakla yükümlüyüz...
 • ahmet ayazoğlu 2010-01-19 23:21:48 o abd ye gitmeden yaptığı söylemdi. ben şu an düşündüğünü merak ediyorum fetullah gülenin.lütfen onu araştırında bizde bilgilenelim.herkes farklı şeyler diyor.kime inanacağımızı bilmiyoruz.
 • süleyman 2010-01-19 18:10:53 konuçmanın zamanı bu konuşma çok eski gibi ve 28 şubata kadar başörtüsü konusunda bir yasal engel yok idi.28 şubattan sonra yargı kararları ortaya çıktı. bence bu konuşmada yasal çerçevede haklarınızı arayın ve yasal engel olmadığına göre haklarınızı bilin ve kullanın uyarısı var. 28 şubattan sonraki mahkeme kararları ile kız çocuğu okula baş örtülü gidemeyeceğine göre yeni oluşan mahkeme yorumu karşısında F.gülen yeni duruma göre kız çocuklarının okuması için zorunluluk nedeniyle yeni bir yorum oluşturuyor.
 • melahat 2010-01-19 14:35:14 inanmak mümkün değil bu konuşma bencede çook eski çünki yeni söylemleri böyle değil.onun izinde gidenlerin çoğu hep başını açıp çok rahat okuyabilip çalışabiliyorlar.
 • a korkmaz 2010-01-19 00:53:40 hayırdır!!! Herhalde eski fetullah,yeni fetullahdemek gerekecek.ya şakirtler ne yapacak?çevir laz yanmasınmı diycekyoksa zorlanacakmı!yada vatandaşla dalgamı geçiliyor.tabiiki şaşırdım. hemde yerden göğe kadar.herkese bir şeyler oluyor.ama esas olan bu zavallı millete oluyor.hadi ben bir şey yapar işin içinden çıkarım ama vatandaş ne yapacak!?birileri boş durmuyor!hayırdır inşaellah...
 • mehmet atasoy 2010-01-19 00:50:09 Gülen de Yamulmus Meger. Gülen cemaatina giden kardeslerimiz onlarin basörtüsü hususunda tamamen tavizane yaklasim sergilediklerini ve bu yüzden dolayi oradaki arkadaslarla takistiklarini dile getirdiler.Ve ayni zamanda sakalli insanlarida hor görüyorlar.(Peygamberimizde sakalli degilmiydi)Yani Gülen cemaatide sanki Islamin temel prensiblerinden sapiyorlar gibi geldi bana.Allah korusun bu mesele Itikati zedeleyecek cinsten.Bence cok dikkat edilmeli,insan küfre girebilir Allah korusun.Eski konusma nerede,simdikine bak.
 • adem er 2010-01-18 21:02:50 Bu konuşma kürsüden eski olmalı Bu konuşmanın yeni yapıldığını sanmıyorum.Gençliğinde yaptığı sohbetlerdeki sesine benziyor
 • abdurrahman 2010-01-18 20:38:32 güzel konuşma güzel sözü bir şey denmez fakat bu cok eski konuşma yani erbakan hocamıza üstadım diye söz ettiği dönemler ne oldum deme ne olucam de
 • Orhan Kose 2010-01-18 14:55:47 Ilginc Evet ilginc bir konusma. Acaba kendilerinin verdikleri taviz icin, ne dusunuyor sayin Gulen hoca.
 • Kemal Beytekin 2010-01-18 13:20:52 kalmadı bu düşünce onlarda islamın gömleğini çıkardılar. dün mücadeleden bahis ederken bugün füruat(ayrıntı) diyorlar. birileride baş örtüsünün ülkenin 21.5 nu ilgelendiriyor deniliyor. buna rahmen bizler Fetullah Gülen hocamızı sevmeye devam edecehiz. müslümanlar affedicidir.

İLGİLİ HABERLER

 • ANKET
 • HAVA DURUMU