TV8'i kim SATIN ALIYOR?

TV8'i kim SATIN ALIYOR?

CİNER TV8'i mi Satın Alıyor?

20 Austos 2010, Cuma - 09:26
HİT: 4540(0)Habertürk'ün sahibi Turgay Ciner TV8'i mi satın alıyor? Ciner'in hedefinde başka bir kanal daha var. İşte detaylar...

Eylül ayı ortası yada Ekim ayında Ayazağ’daki MNG Holdig’e ait bir binaya taşınacak olan TV8′i Turgay Ciner’in alacağı iddiası gündeme bomba gibi düştü!..

Şuanda TV’8′in taşınacağı Ayazağ’daki binanın alt yapısını Ciner Grubuna bağlı teknik personel tarafından kurulduğu söyleniyor!..

Derinmedya'nın haberine göre; Kulislerde konuşulan bir başka iddia ise, Ciner’in CINE5′i almak için girişimde bulunduğu..

Hatta bu talebini henüz Habertük’ü almadan önce gerçekleştirmek için harekete geçtiği, ancak o dönemde TMSF’nin elinde olan CINE5′i, gruba bağlı yayın organlarının hükümete ters yayınlar yaptığı gerekçesi ile bu satışın yattığı gelen bilgiler arasında.

Önceki akşam Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı konuk eden ve çanak sorular sorduğu gerekçesi ile sert eleştiriler alan hatta Fatih Altaylı ve yakın çevresinin tavır aldığı konuşulan Habertük Genel Yayın Yönetmeni Yiğit Bulut’un, bu röportaj ile Ciner Grubu ile Hükümet arasındaki buzları erittiği konuşuluyor..

Ciner Grubu TMSF’nin elinde olan ve birtürlü satamadığı CINE5′i mi, yoksa MNG Holding’in sahibi olduğu TV8′i mi alacak?..

Önümüzdeki günlerde bu iddiaların ne kadar doğru, ne kadar yanlış olduğunu hep birlikte göreceğiz!...

İLGİLİ HABERLER

  • ANKET
  • HAVA DURUMU