Nurs TV ne zaman kuruldu?

Nurs TV ne zaman kuruldu?

Adana’da uydudan yayın yapan Nurs Tv'nin misyonu ve yaptıkları çalışmalar.

27 ubat 2013, aramba - 13:44
HİT: 6464(0)


Adana’da uydudan yayın yapan Nurs Tv Genel Yayın Yönetmeni, Sedat Çetinle Nurs Tv’nin misyonu, hedefi, gayesi ve çalışmaları hakkında konuştuk…

Nurs TV ne zaman kuruldu?  Kuruluş amacı nedir?

Nurs TV,  Yayın hayatının dördüncü yılını yaşıyor. Yolun başında iken her Tv gibi büyük heyecanlar ile yola çıkmış olsa da tabi ki amaçları ve vizyonu rakiplerinden sıyrılarak bir fark yaratabilmektir. Kimlere hitap ediyor, diye sorulunca; biz Nurs Tv ailesi olarak ülkemizin insanlarına kaliteli programlar, faydalı reklamlar, sıcak ve samimi bir ekip ile kucak açmayı hedefledik. Bu yüzden bir sesimiz, rengimiz, bakış açımız var ama bölücü, kutuplaşma yaratan, ön yargılarla dolu bir yayın değiliz. Daha çok birleştirici, bütünleyici olmaya gayret ediyoruz.

Nurs Tv’nin Misyonu nedir?

Kalite ve fark yaratmak için yola çıkmış bir Tv; sürekli yenilik peşinde olmalıdır; kadrosunu iyi belirlemeli ve tespit ettiği eksiklikleri tamamlayacak yollar bulmalıdır. Kanal sahibi, kanalın çalışanları birbirini tamamlayan özellikleri taşıma gayreti içinde olmalıdır. Birbirlerine zıt yaşantılar içinde olsalar da iyi bir hizmet için farklı yanlarını çalıştıkları kurum için zenginliğe dönüştürebilecek yetenek, çaba ve zekâya sahip olmalıdırlar. İşte biz Nurs Tv olarak bunun bilincindeyiz ve bu amaçla yoldayız. Görevimizde bu! İnsanımıza güzel bir pencere açmak, yayın yaparken bizleri gören ama bizlerin göremediği kişilere samimi kucak açmak!

Nurs Tv, diğer televizyonlardan farkı nedir?

Nurs Tv olarak yaşımız küçük; fakat kadromuz bilgili, yeniliklere açık ve alanında uzman bir ekiptir. Bizim diğer televizyonlardan en büyük farkımız sürekli arayış halinde olup daha neler yaparız diye yolda oluşumuzdur. Oldum demeyerek, en iyisini olmaya çalışan ruhumuzdur. Ve herhangi bir kesimi hedef almak yerine tüm kesimi kucaklama gayreti içinde olmayı hedeflemiş olmamızdır.

Nurs Tv bir camianın televizyonu mu? Arakasında her hangi bir cemaat var mı? Yoksa bağımsız mı?

Hayır, herhangi bir cemaatin gölgesinde değiliz. Bir cemaate bağımlı bir kurum değiliz. Bütün cemaatleri kapsayan bir kurumuz. Bütün cemaatlere kapımız sonuna kadar açık. Yeter ki, hedef Allah’ın rızasını kazanmak olsun!

Daha çok ne tür programlar var kanalda?

Kültür –Sanat programları, Akşam ezgi programları, din sohbetleri içeriği olan programlarımız var.

İstanbul’da stüdyonuz var mı?

Çeşitli illerde stüdyo açma hedeflerimiz var; geleceğe dönük yapmayı planladığımız programlar. İstanbul, Ankara gibi büyük illerde de bunun için adımla atmış bulunmaktayız. Sistemi oturtmaya çalışıyoruz.

Nurs Tv haberlerde objektif mi?

Objektiflik ilkesini kurumumuzun tüm programları da dâhil çiğnememek ilk kuralımız. Haber bir TV’nin en önemli mihenk taşı. Şuan Nurs Tv’yi takip eden izleyicilerimiz haber programı ile karşılaşmayabilir. Fakat bunun için altyapı oluşturmaya çalışıyoruz.

Kültür Sanat konsun da Nurs Tv yeterli mi?

Kültür sanat noktasında izleyicilerimize yeni ufuklar açmaya çabalıyoruz. Değerli yazarlarımızı, aydınlarımızı, yapıtlarımızı izleyicilerimiz ile buluşturma gayreti içerisindeyiz. Bu noktada güzel programlar yapıyoruz. Yalınız hedefimiz her zaman daha iyisini yapmaktır.

Reklamlar konusunda seçici davranıyor musunuz? Yoksa her önüne gelen reklamı alıyor musunuz?

Reklamlar bizler için çok önemli. Ama tabi ki sadece kazanç elde edilmek amacı ile önümüze gelen her talebi değerlendirmiyoruz. İtina ile seçimler yapıyoruz. Çünkü bununda bir vebal olduğunu düşünüyoruz.

Televizyonculuğun en zor yönü nedir?

Televizyon sektörü her şekilde ayakta kalabilmek için farkındalık yaratmak, iyi bir ekip ile yolda olmak, gündemi takip etmek gerekmektedir.  Bu yoğun çalışma sistemi içerisinde olmanıza neden oluyor ve beden ve zihin yorgunluğu yaratıyor. Öte yandan ayakta kalabilmek için maddi yönden kuvvetli olmamız gerekiyor. En zor yönü maddiyat!”

Nurs Tv’nin 21. Yüzyıla vermek istediği nedir?

Medyada kaliteli yayın yapma derdindeyiz. İzleyenlerimize her alanda programlar sunarak bilgi, duygu bilinci kazandırmak istiyoruz. Aradıkları her şeyi en verimli ve doğru şekilde bizim yayınlarımızda görmelerini sağlamaya çalışıyoruz. Biz yola “Güzel Gören Güzel Düşünür” sloganı ile çıktık. Gördüğümüz güzellikleri göstermek amacındayız.”

Siz 24 saat yayın yapmayı uygun buluyor musunuz?

Şartlar bu şekilde yayın yapmayı gerekli kılıyor. Ama aslında ben 20-22 saat aralığında yayın yapılması gerektiğine inanıyorum. Bu şekilde insanlar TV dışında okuma etkinliği kazanarak beyinlerini geliştirme, aile ilişkilerini kuvvetlendirme yoluna da gidebilirler. Çalışan kişilerde dinlenerek daha sağlıklı iş temposuna girebilirler ama bu çağımızda pek mümkün değil… En azından şuanda mümkün görünmüyor.

Nurs Tv’de bizi bekleyen yeni projeler, programlar var mı?

Şuan yapılan hoş programlarımız var, Murat Belet, Yunus Çoban, Fatma Beyza Gündoğdu gibi isimler ile… Çok yakında ekranlarda yeni yüzler ile farklı tatlarda Kültür- Sanat-Sağlı- Ezgi alanında programlar yapacağız.

İzleyicilerden olumsuz tepki alıyor musunuz?

Hayır, Allah’a şükür şuana kadar izleyicilerden olumsuz bir tepki almadık. Genel anlamda izleyicilerimiz yayın akışımızdan memnunlar.

Peki, Nurs Tv’nin izleyicilerden beklentisi nedir?

Bizler onlar için yayın hayatının içindeyiz. Onlar bizim ailemizin parçaları. Bu ailenin içinde olduklarını hissetmelerini ve bizden taleplerini bizlere iletmelerini temenni ederiz. Sevgi, saygı, güven ve ilgi vazgeçilmezlerimiz. Sizin aracılığınız ile bu röportajı okuyacak herkese Nurs Tv Genel Yayın Yönetmeni olarak, tüm ekibimiz adına huzur ve mutluluklar dileriz.

Röportaj: Ziya Gündüz

İLGİLİ HABERLER

  • ANKET
  • HAVA DURUMU