sol_140x600

Habertürk'te Hz. Muhammed'e ağır hakaret

Habertürk'te Hz. Muhammed'e ağır hakaret

Oylum Talu'nun sunduğu programda Mehmet Coral'ın ağır hakaretlerine tepki yağıyor.

24 Mart 2012, Cumartesi - 16:34
HİT: 3501(2)


Habertürk'te yayınlanan "Burası Haftasonu" programında Hz. Muhammet'e ağır sözlerle hakaret edildi. Oylum Talu'nun sunduğu programda Mehmet Coral'ın ağır hakaretlerine tepki yağıyor.

Habertürk'te yayınlanan "Burası Haftasonu" programındaHz. Muhammet'e ağır hakaretlerde bulunuldu. Oylum Talu'nun bu sabahki konuğu Mehmet Coral'ın sözleri gündeme bomba gibi düşerken, İzleyiciler Habertürk'ün 0212 313 60 00 numaralı telefonunu kilitledi.

 

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

CORAL: HZ. MUHAMMED HZ. AİŞE İLE 2 YAŞINDA NİŞANLANDI
Coral, "Hazreti Muhammet rüyasında Aişe'yi görüyor. O zaman onunla evlenmeye karar veriyor. Yalnız şöyle bir durum var. O zaman Ayşe 2 yaşında bebek. Ebubekir şaşırıyor. Sözlendiriyorlar. 6 yaşına geldiğinde de evlendiriyorlar." dedi.

İBN-İ İSHAK'IN TEZLERİ ÇÜRÜTÜLDÜ
Coral referans olarak ise İbni İshak'ı gösterdi. Oysa İbni İshak'ın bu rivayetleri üzerine sayısız kitap yazıldı. Tezleri çürütüldü. Bu konuda dünyanın referans aldığı en önemli kaynaklardan biri olan Muhammed Hamidullah'ın İslam Peygamberi adlı kitabında da İshak'ın tezleri çürültülmüştür..

HZ AYŞE EVLENDİĞİNDE KAÇ YAŞINDAYDI
Hz. Aişe Peygamberimizin dul olmayan tek eşidir. Hz. Aişe’nin ablası Esma hicrette 27 yaşındaydı. Hz. Aişe ablasından 10 yaş küçük olduğuna göre onun da hicrette tam 17 yaşında olması gerekir. Ayrıca Hz. Aişe peygamberimizden önce Cübeyr’le nişanlanmış, daha sonra dini nedenlerle ayrılmışlardı. Demek ki evlenecek çağda bir kızdı, nişanlanmış, nişan bozulmuş sonra peygamberimizle evlenmiştir.

Hz Ebu Bekir'in kızıdır. Müslüman hanımların sormaya utandığı sorulara cevap vermesi için peygamberimiz Hz. Aişe ile evlenmiş ve onu öğretmen olarak yetiştirmiştir. Hz. Aişe peygamberimizden 2000 hadis rivayet etmiş, Müslüman kadın ve erkeklere öğretmenlik yapmış, hatta Müslüman orduların komutanlığını dahi üstlenmiştir.

MEHMET CORAL KİMDİR
Mehmet Coral 1947'de İzmir'de doğdu. İzmir Maarif Koleji (Bornova Anadolu Lisesi)'ni bitirdi. Amsterdam Üniversitesi'nde iş idaresi ve ekonomi üzerine ihtisas yaptı. Mezun olduktan sonra Lahey Uluslararası Hukuk Akademisi'nde lisans üstü çalışmalar yaptı. Ardından İstanbul'a yerleşti. 90'lı yıllardan itibaren yazarlığa başladı. 1999'da Türkiye'yi temsilen katıldığı Balkan halkları edebiyat ödülü Balkanika'da ödül komitesince eserlerinin bütün Balkan dillerine çevirilmesine karar verildi. Kitapları İngilizce, Fransızca, İtalyanca ve Yunanca'ya çevrildi.

YORUMLAR

(2)
  • Musa İpek 2012-03-27 18:13:02 Behey gafil... Sen kimsin ki Peygamber Efendimiz'e (S.A.V) hakaret ediyorsun. Ne kadar zavallı bir insan olduğunu bir düşün. Aklını başına topla ve hemen tövbe et. Bu senin için iyi olur. Allah (C.C)seni ıslah eylesin,hidayet vermeyecekse kahrı perişan eylesin inşaallah.
  • Aytar 2012-03-24 17:57:55 önce adamın zihinsel olarak beslendiği yerlere bakın!Hiç yoruma bile gerek yok.Atalarımız şöyle bir söz söylemişler:''Katranı kaynatmakla olmaz şeker, Cinsi, cinsine çeker.'' adamın maksadı üzüm yemek değil bağcıyı dövmek olunca böyle mesnetsizce zırvalamış.

İLGİLİ HABERLER

  • ANKET
  • HAVA DURUMU