Başımı örtmüyorum çünkü...

Başımı örtmüyorum çünkü...

Cemalnur Sargut: Başımı örtmüyorum çünkü...

22 Mays 2012, Sal - 11:27
HİT: 14740(3)


Araştırmacı - Yazar Cemalnur Sargut, Haberturk Tv'de Balçiçek İlter'e konuştu.

Başımı örtmüyorum çünkü...

Söz Sende'de Balçiçek İlter'e konuşan Türk Kadınları Kültür Derneği İstanbul Şube Başkanı, Araştırmacı - Yazar Cemalnur Sargut, tasavvuf ve tesettürle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu:

"Bu iş anlatmak, söylemek meselesi değil. Tasavvuf hakkında son dönemde konuşanlar çok ama önemli olan onu yaşamak meselesidir. Tasavvuf bir felsefe değildir, bir yaşam biçimidir. Safi anlatarak değil, yaşayarak göstermek gerekir."

Araştırmacı-Yazar Sargut, bu kadar islam ve tasavvuf bir yaşam biçimidir diyorsunuz ancak siz neden örtünmüyorsunuz? sorusunu, "tesettürün insanın gönlünde olduğuna iman ediyorum. Esas önemli olan çirkin huyların ve aynı ölçüde aşırı güzelliklerin örtülmesidir. İslam eşittir tesettür diye birşey oldu. Halbuki İslam'ın beş şartı içinde tesettür yok. Ayrıca da İslam güzel ahlaktır. Sohbetlerimde başında şapkalı artist hanımefendiyle baştan aşağı çarşaflı hanımefendi kolkola beraber ağlıyorlar. Benim için bu birleştirici etkiden daha büyük bir lütuf yok." sözleriyle cevaplandırdı.

Haberturk

YORUMLAR

(3)
  • MANER 2012-05-23 11:20:33 bakıyorum da hemen kendi fetvasını kendisi vermiş büyük imamımız, ''tesettür hem kalpte hem giyinişte olmalı'' diyor islam alimleri. demek hepsi yanılmışlar, bir tek sen doğru söylüyorsun öyle mi ?
  • cihat aydın 2012-05-22 16:06:22 hanımefendi ye sormak lazımacaba islam 5 şarttan ibaretmidir?yada tesettür 5 şartta yoksa kendisinin savunduğu şeyler 5 şartın neresinde?kendileri namaz kılarken tesettür örtmüyorlar galiba çünkü kendilerinin kalpleri temiz.
  • hasan 2012-05-22 13:13:43 ve sonrada ben müslümanım diye ortada dolaşıyorsun başımı açarım mkyajımı yaparım oruçta tutmam kardeşim ama benim içim temiz içimmmmm shte müslüman allah ümmeti sizingibilerinden korusun

İLGİLİ HABERLER

  • ANKET
  • HAVA DURUMU