Yeni yılın ilk karı ne zaman geliyor?

Yeni yılın ilk karı ne zaman geliyor?

Yılın ilk soğuk hava dalgası hafta sonunda gelecek. İşte uzmanından o açıklama... Yeni yılın ilk karı geliyor!

1 Ocak 2013, Sal - 16:24
HİT: 323(0)


Birkaç gündür etkisini gösteren yağışlar önümüzdeki hafta sonu yerini kar yağışına bırakacak.  Özellikle İç Anadolu, Karadeniz ve Marmara'da etkisini gösterecek kar yağışı özellikle pazar günü hızını arttıracak.

CNN TÜRK Meteoroloji editörü Bünyamin Sürmeli, Cuma gününden itibaren yılın ilk soğuk hava dalgasının geleceği uyarısında bulunarak, "Cumartesi ve pazar günü kar yağışı etkili olacak" dedi.

BİRÇOK KENTTE ETKİLİ OLACAK

Yılın ilk soğuk hava dalgası haftasonunda gelecek. Birçok kentte kar yağışına neden olacak.

Cumadan itibaren hava yavaş yavaş soğumaya başlayacak.

İç Anadolu, Karadeniz ve Marmara'da kar yağışı ihtimali bulunuyor. Cumartesi beklenen kar yağışının pazar günü hızını arttırması bekleniyor. Ankara'da da hafta sonunda kar yağışı bekleniyor.

ANTALYA İÇİN SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI

Antalya'nın batı kıyı ilçeleri içi kuvvetli sağanak yağış uyarısında bulunuldu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Antalya radarından alınan son görüntülere göre; Antalya açıklarında bulunan ve gökgürültülü sağanak yağışa sebep olan bulut kütlesinin gelişerek başta Kemer ilçesi olmak üzere Antalya'nın batı kıyı ilçelerinde kuvvetli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışa sebep olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kısa süreli fırtına, deniz üzerinde su hortumu vb.)dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini açıkladı.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA:Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde doğu kesimlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

EGE:Parçalı, kıyıları çok bulutlu, Aydın ve Muğla'nın kıyı kesimlerinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde iç kesimlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

AKDENİZ:Batı ve orta kesimleri parçalı ve çok bulutlu, Isparta, Burdur çevreleri öğle saatlerinde hafif, Antalya ile zamanla Mersin kıyılarının aralıklı sağanak yağışlı, diğer kesimlerinin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bugün öğle saatlerinde başta Kemer ilçesi olmak üzere Antalya'nın batı kıyı ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Bu gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde iç kesimlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU:Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ:Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ:Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde Gümüşhane ve Bayburt'ta kuvvetli olmak üzere, iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU:Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda kuvvetli olmak üzere, genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU:Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde bölgenin kuzeydoğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

İLGİLİ HABERLER

  • ANKET
  • HAVA DURUMU