TSK'dan 'Gülen hiç evlenmedi çünkü...'

TSK'dan 'Gülen hiç evlenmedi çünkü...'

TSK'nın internet andıçı Gülen'in neden evlenmediğini bile yazdı

3 Austos 2011, aramba - 03:23
HİT: 17562(11)


Taraf yazarı Emre Uslu bugünkü yazısında TSK'nın internet andıçlarında Fetullah Gülen'in neden evlenmediğini bile kullandığını yazdı. TSK Gülen'in hastalığını bile kullanmış!

Taraf yazarı Emre Uslu bugünkü yazısında TSK'nın internet andıçlarında Fetullah Gülen'in neden evlenmediğini bile kullandığını yazdı.

İşte o yazı...

İnternet Andıcı İddianamesi’nin kabul edilmesiyle birlikte gözler bir kez daha Genelkurmay’ın hazırladığı internet sitelerine çevrildi. Kuşkusuz bu internet sitelerinden en çok tartışılanı irtica.org. Sanıkların beyanlarında Fethullah Gülen cemaatiyle mücadele için kurulduğu belirtilen bu site tam anlamıyla bir kara propaganda sitesi. Her ne kadar başta Dursun Çiçek ve TSK bu sitelerin sadece bilgi amaçlı beyaz propaganda siteleri olduğunu iddia etse de hedefe koyduğu kişi veya grubu aşağılamak için hiçbir etik kural gözetilmemiş. Tamamen yalan ve yanlış bilgiler harmanlanarak rakibine kara çalma çabaları ilk bakışta göze çarpıyor.

Öyle ki hedefe koyduğu kişilerin hastalıkları dahi kara propagandanın malzemesi yapılmış. Fethullah Gülen ile ilgili çok detaylı kara propaganda faaliyetinin yürütüldüğü sitenin “Fethullah Gülen’in gerçek yüzü” başlığıyla yayınladığı kara propaganda metinlerinde Gülen ile yazılanlardan sadece birkaç örnek:

“Fethullah Gülen, kendisine niçin evlenmediği sorulunca cevap verir: ‘Ümmet-i Muhammet’in bunca dert ve ızdırabını düşünmekten, evlenmeyi düşünmeye hiç fırsatım olmadı.’ Fethullah Gülen, evlenmemek konusundaki açıklamalarında ustaca bir taktik kullanarak şeyhini ve kendisini Hz. Peygamberin varisleri olarak gösteriyor. Oysa evlenmemesinin altında yatan gerçek, hastalığı ile ilgili olsa gerek. Zira, Fethullah Gülen çok eskilerden beri şeker hastasıdır. Şeker hastalığının etkilerinden birisi de insanı iktidarsız yapmasıdır.”

“Fethullah Gülen masonlar ile ilişkisinin olmadığını ve onlara sempati duymadığını belirtmiştir. Masonlukta mertebe; çıraklık, kalfalık ve üstadlık olarak sıralanmaktadır. Fethullah Gülen de, sıralamayı yaparken, çıraklık, tilmizlik, yani kalfalık ve nihayet üstatlık olarak sıralamaktadır. Masonlar aralarına hiçbir zaman kadınları kabul etmezler. Fethullah Gülen de hayatında kadınlarla muhatap olmamak gibi bir prensibinin olduğunu açıklamıştır. ABD-Irak savaşında, gönlünün ABD’den yana olduğunu söyleyen Gülen, Irak’ın tepesine binlerce bomba yağar, Iraklı çocuklar ölüp, aç ve açıkta kalırkan kılını kıpırdatmıyor; buna karşılık İsrail’e atılan bir iki bombadan sonra, İsrail’li çocuklar için ağlıyor; daha da ileri giderek; Hz Peygamberi rüyasında gördüğünü anlatıp, onun da gönlünün İsrail’den yana olduğunu söylüyor ve bu tutumuyla kimi şeriatçı dergileri bile isyan ettiriyordu.”

“Fethullah Gülen, askere ve askerlik konusuna ılımlı görünmeye çalışmaktadır. Nurcular Molla Said’den aldıkları dersle askerliği bir vatan görevi olarak görmemektedirler. Askere gitmeyide bir tokat gibi karşılarlar. Fethullah Gülen de orduyu yabancı bir ortammış gibi anlatır. Rahat bir askerlik yapabilmek için torpiller aramış ve adamını bularak kendisini himayeye aldırmaya gayret etmiştir. Askerin karavanasını yememiş, eğitimden kaçmıştır. Israrla zamanlı zamansız abdest alıp namaz kılmış, ibadetini askerliğe karşı bir araç gibi kullanmış; çok sıkışınca kendisini arkadaşları aracılığı ile komutanlara milliyetçi, yurtsever gibi lanse etmeye çalışmıştır. Askerliğini zor şartlar altında yapmadığı için, ordunun yemeğini kendisine caiz olmadığını düşünen Fethullah Gülen, teskere gününü de, ‘hayatımın en kabuslu günleri sona ermişti’ sözleriyle açıklıyor. Fethullah Gülen’in kabusu her nurcu gibi askerliğin felsefesine olan inançsızlığından kaynaklanmaktadır.”

Genelkurmay’ın başka hiçbir işi kalmamış gibi Türkiye’de bir kanaat önderinin sağlığını kendi yalanına hem de hiçbir somut bilgiye dayanmadan kullanması hangi kurmay zekânın ürünü bilmiyorum ama ordunun içine düştüğü şu hazin durumu göstermesi bakımından çarpıcı bir örnek diye düşünüyorum...

TSK’nın insanların sağlıklarını bile alçak bir kara propaganda malzemesi yapmayı düşünecek kadar zıvanadan çıkmış şu kafa yapısı ile bu ülkenin bir yere varması mümkün değil. Necdet Özel’in bu çarpık kafaya bir çeki düzen vermesi gerekiyor. Hükümetin de bir an önce bu köhneleştirilmiş kafayı ve yapıyı bir an önce düzeltmesi gerekiyor. Bu ülkenin güvenliği için olmazsa olmaz bir zorunluluktur...

TARAF

YORUMLAR

(11)
 • sertan 2015-03-31 09:18:05 Ve şunuda unutmayalım başınızı açın ve okumaya devam edin diyen bir zihniyet bunlar para için bunlar herşeyi yaparlar
 • sertan 2015-03-31 09:15:13 Slm arkadaşlar Dünyanın hiçbir tarafında Müslüman bir cemaatin Bankası yok ama hernedense bunların fetvaları cebinde adamların dinlerine söz et ama paralarına söz etme Masonlar bile bunlardan daha adamdır
 • habib külünkoğlu 2014-02-01 05:53:56 Siyasete karışan, bulaşan ve dahası bankacılık yapan bir adama "efendi" denmez ona dense dense "ağa" denir... efendilik öyle her babayiğidin işi değil tabikide ağalıkta öyle... mesela hoca efendi dediğiniz adamlardan beyoğlu bayram sokağında çok var daha evvelleri cihangirde yaşarken halk tarafından beyoğlu bayram sokağına sürgüne gönderilirdiler. tıpkı sizin pensilvanyaya sürgüne gönderilen 'efendi'ağanız gibi.
 • faruk 2013-12-30 22:25:05 bilmiyorum ama o günlerde öyleydi hoca efendiydi ama tsk yanılmamış adam dogruları yazmış şu anda oldugu gibi
 • Bidon KAFALI 2011-08-03 16:56:52 Fetva soran yorumcu Eğer samimiysen mason, misyoner, bolşevik kara propaganda sitelerinin iftiralarına sazan gibi atlayacağına aç Hocaefendi'nin kitaplarını oku.Fetva sorana bak, masonlar iftira atıyor o da gelip buralara taşıyor...
 • Furkan 2011-08-03 16:42:46 Bu Allah dostuna laf neyinize? Allah dostu Gülen Hocaefendiye laf edenler İslam adına ne yapmışlar? Gülen Hoca binlerce gence İslamı öğretti, okullar açtı binlerce çocuk türkçemizi öğrendi Rabbim onu koruyor çok çükür.
 • adım yok 2011-08-03 14:43:31 ............... Bu şahsın Irakdaki müslümanlar için yada 1 milyondan fazla ölen insan için fetvasını duyan var mı?Abd dünyayı kan gölüne çeviriyor bir fetvası var mı?Şeker hastaları kendisine sahip çıkamazken, bu şahıs tarikati ve milyarlarca dolar parayı yönetiyor öyle mi?Şeker hastaları duygusaldır, hemen ağlar.Çok serttir, ani kararlar verdirir.Bazen merhametsizdir, insanlara acımaz.Bu hocadaki şahsına özel şeker hastalığı değilse hangisi acaba.Abd özellikle hastalıklı şahısları için elde ediyor...
 • Bidon KAFALI 2011-08-03 13:22:55 İftiracıların peşinden gidenler İftiracıların peşinden gidenler karar versin bence.Müslümanların yanındalar mı, yoksa Müslümanların evlerine silah koyup askeri mahkemede yargıama planları kuranların mı?
 • Bidon KAFALI 2011-08-03 13:21:00 Allah insaf versin Hocaefendi'nin karalamalara ve iftiralara uğradığının delili olan bir haberin altına hala gelip iftira yorumları yazanlara Allah akıl, fikir, insaf versin.
 • mustafa coşkun 2011-08-03 12:49:41 gülen bu gülendeğilmiydi ırak bombalanırken israilli çocuklara ağlayan mavi marmaraya karşı israilin yanında yerelan abd de çiftlikte oturup islam coğrafyası yahudilerin ve hırıstiyanların katliamları ile kangölüne döndüğü şu günlerde dinler arası diyaloktan dem vurup hahamlarla papazlarla kucaklaşan
 • Bidon 2011-08-03 11:43:59 Kafalı Mason, Sabetaycı, Misyoner, Mezhepçi münafıklardan başka ne beklenir ki? Bunları yazanların Ebu Lehep ya da Müseyleme'den farkı yok.

İLGİLİ HABERLER

 • ANKET
 • HAVA DURUMU