Suriyelilere kıyafet yardımı izdihama dönüştü

Suriyelilere kıyafet yardımı izdihama dönüştü

Suriye'deki çatışma ortamından kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyelilere kışlık ayakkabı ve giysi yardımı izdihama yol açtı.

16 ubat 2013, Cumartesi - 13:50
HİT: 45(0)


Görevlilerin engellemekte güçlük çektiği izdihamda kadın ve çocuklar ezilme tehlikesi geçirdi.

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Şanlıurfa'ya gelen Suriyeli sığınmacılara 3 kooperatif aracılığıyla kışlık ayakkabı ve giysi yardımı yapıldı. Kenar semtlere kurdukları çadırlarda yaşamlarını sürdüren Suriyelilere bir kamyonet dolusu yardım götüren kooperatif üyeleri, neye uğradıklarını şaşırdı. Yardım kamyonetin önüne Türk bayrağını asarak, Suriyelilere yardım dağıtacaklarını Arapça ve Kürtçe olarak açıklayan görevliler, biranda kendilerini izdihamın ortasında buldu.

Kamyonetteki çuval ve kutular içerisindeki ayakkabı ve kıyafetleri dağıtmak isteyen görevliler, kısa sürede etraflarında toplanan onlarca Suriyeli sığınmacıların arasında kendilerini zor kurtardı. Kamyonetin üstüne doluşan Suriyeli sığınmacılar ise birbirlerini ezerek, ellerine geçirdikleri yardım malzemelerini alarak çadırlarına gitti. Yardım sırasında zaman zaman kadın ve çocuklar ezilme tehlikesi geçirdi.

haber7.com

İLGİLİ HABERLER

  • ANKET
  • HAVA DURUMU