Şehit babasından oğluna mektup

Şehit babasından oğluna mektup

Şırnak'ta minibüse açılan ateş sonucu hayatını kaybeden Bengi Acer için babasının kaleme aldığı mektup, görenleri duygulandırıyor.

15 Ekim 2007, Pazartesi - 13:40
HİT: 174(0)


Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesine bağlı Beşağaç köyünde minibüse açılan ateş sonucu hayatını kaybeden 12 kişiden biri olan Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Bengi Acer için babasının kaleme aldığı mektup, görenleri duygulandırıyor.

Beşağaç köyündeki saldırıda oğlu Bengi Acer'i kaybeden Mustafa Acer, oğlunun öldüğüne inanamadığını belirtti. Oğlunu zor şartlarda okuttuğunu söyleyen acılı baba, oğlu için kaleme aldığı "Hakkını helal et evlat" başlıklı mektubunda şu ifadelere yer verdi:

"Geceyi gündüze katacağım sadece insanlık yolunda olabilmek için yorulmam ve yorulmayı da hissetmem. Cumartesi günü akşam saat 17. 00'de benim ve insanlığın umudu, tomurcuk ve genç doktorum sen bu ölümü hak etmemişsin. İnsanlıktan payını alan insanların, rengi, ırkı, mezhebi ve görüşü ne olursa olsun sizin gibi insanlardan desteklerini esirgememesi tek umudumdur. Şehit mertebesindesin oğlum. Bengin hakkım sana ve seninle şehit düşenlerin tümüne helal olsun. Mekanınız cennet olsun. "

Hakkari'deki üniversite deneme sınavında il genelinde birincilik alan ve Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde okuyan Bengin Acer, köye tatil için gelmiş ve köylerine su getirmek için oluşturulan ekibe yardıma katılmıştı. Bengin Acer, ekiple beraber akşam eve dönerken hain pusuda hayatını kaybetmişti.

İLGİLİ HABERLER

  • ANKET
  • HAVA DURUMU