Ölen PKK'lılar için şok iddia -VİDEO

Ölen PKK'lılar için şok iddia -VİDEO

Öldürülen PKK'lılar hakkında şok eden bir iddia.

21 Mays 2011, Cumartesi - 00:52
HİT: 7234(0)


Gazetecilikten siyasete adım atan AKP'nin Gaziantep milletvekili adayı Şamil Tayyar, son günlerde Güneydoğu'da çıkan olaylarla ilgili çarpıcı bir iddia ortaya attı.

12 Haziran seçimlerine yaklaştıkça adeta derin bir el tarafından Güneydoğu’da gerginlik kademeli olarak artırılıyor.

Son günlerde Türkiye’nin özellikle güneydoğusunda ilginç olaylar yaşanıyor. Geçtiğimiz günlerde Şırnak ve Hakkari’de öldürülen 12 PKK’lı ile ilgili değişik iddialar ortaya atıldı.

İddialar arasında öldürülen PKK’lıların bir kısmının cenazesinin arazide bırakıldığı, gelen PKK’lı cenazelerin de otopsi için Diyarbakır ve Malatya yerine bilinçli olarak toplumsal hassasiyetin yüksek olduğu Şırnak’a götürülmesi var…

Tüm bu iddiaların orta yerinde ise daha önce ismi “AKP ve Gülen’i Bitirme Planı”nda da adı geçen bir komutanın ismi var.

AKP’den Gaziantep milletvekili adayı olan Şamil Tayyar, dün akşam katıldığı “Endaze” programında gündemdeki sıcak konuları değerlendirdi.

Derin bilgilerini istihbari bilgilerle sentezleyen Şamil Tayyar, 12 PKK’lının öldürülmesi olayında çarpıcı bir iddia ortaya attı.

Şamil Tayyar, son günlerde giderek tırmandırılan gerginlikle ilgili şunları söyledi:

Hem PKK tarafından hem de devlet içinde bir takım derin odaklar tarafında seçime doğru bu sürecin provoke edildiğini düşünüyorum.

Son günlerde yaşanan olayları hem derin devlet hem de derin PKK açısından iki yönlü değerlendiren Şamil Tayyar’a göre PKK’nın seçimler öncesi bölgede kutuplaşmayı artırmadan başarı sağlaması zor. Öcalan’ın avukatlarına en büyük rakip olarak gördüğü AKP’nin bölgede yüzde 5’i geçmemesi için talimat verdiğini hatırlatan Şamil Tayyar, son günlerde tırmandırılan gerginlikle ilgili şu çarpıcı iddiayı ortaya attı:

“Öcalan, AKP’nin yüzde 5’i geçmemesi için talimat verdi. Ama bu ev ziyareti, sokak gezmesi, esnaf ziyareti ile BDP’nin sağlayacağı bir başarı değil. PKK’nın bu sürece pozitif katkı için kendi elemanlarını bile bile ölüme sürüklediğini düşünüyorum. PKK o elemanlarını operasyon bölgesine bilerek sürükledi. Bu kişiler örgüt içinde dışlanmış, acemi ve katkı sağlamayacak kişiler.

Şimdi bunlar üzerinden bir siyasi hesap var. Olaylar geniş perspektifle değerlendirildiğinde ve parçalar birleştirildiğinde PKK ile devlet içindeki Ergenekon zihniyeti arasında derin bir ilişkinin olduğunu düşünüyorum. Ve gerginliğin tırmandırılmasında hedef seçim sonuçlarıdır.

Burada hedef sadece BDP’nin bölgede oy oranını artırmak ve AK Parti’yi aşağı çekmek değil, MHP’yi de baraj altında kalmasını bertaraf etmek…”

İşte Şamil Tayyar'ın gündem yaratacak o sözleri;


İLGİLİ HABERLER

  • ANKET
  • HAVA DURUMU