Okul yolunda ölüm

Okul yolunda ölüm

Derse geç kalan 3 üniversite öğrencisi aşırı hız yapınca içinde bulundukları otomobil kontrolden çıkarak takla attı. 70 metre sürüklenen araçtan fırlayan öğrenciler yola savrulurken bir öğrenci hayatını kaybetti, 2 öğrenci de ağır yaralandı

1 Mart 2013, Cuma - 04:10
HİT: 220(0)


Şile'de bulunan Işık Üniversitesi'nde okuyan Akif Aksu (20), yanına arkadaşları Emre Mangal ve Mehmet Burak Algur'u da alarak otomobille yola çıktı. Derse geç kalan öğrenciler, yetişebilmek için hız yaptı. Sofular Köyü kavşağında yağmur nedeniyle zeminin kaygan olması yüzünden otomobil virajı alamayıp kontrolden çıktı. 70 metre sürüklenen otomobil takla attıktan sonra öğrenciler yola savruldu.

REKTÖR OLAY YERİNE GELDİ

Öğrencilerden Akif Aksu olay yerinde hayatını kaybetti. Ağır yaralanan Emre Mangal ve Mehmet Burak Algur ise hayati tehlikeyi atlatamadı. Öte yandan, aynı yoldan geçen Işık Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Nafiye Güneç Kıyak, olay yerinde durup yardımcı olmaya çalıştı. Kazayı haber alan çok sayıda öğrenci de olay yerine geldi. Bazı öğrenciler arkadaşlarının cansız bedenini görünce gözyaşlarını tutamadı.

yenisafak.com.tr

İLGİLİ HABERLER

  • ANKET
  • HAVA DURUMU