İbrahim Tatlıses'in son durumu

İbrahim Tatlıses'in son durumu

İbrahim Tatlıses'in doktorundan son açıklama...

17 Mart 2011, Perembe - 13:54
HİT: 843(0)


Uğradığı silahlı saldırı sonrası tedavisine devam edilen sanatçı İbrahim Tatlıses'in sağlık durumu stabil

Silahlı saldırıda başından yaralanan İbrahim Tatlıses, dün uyandırıldı. Doktorların 'Nasılsınız?' sorusuna 'İyiyim' cevabını verdi. Bugün sabah açıklama yapan hastanenin başhekimi sanatçının durumunun düne göre değişmedini ve bunun da olumlu olduğunu söyledi.

SAĞLIK DURUMU STABİL

Maslak Acıbadem Hastanesi Başhekimi Çağlar Çuhadaroğlu İbrahim Tatlıses'in yoğun bakımdaki 4. gününde sağlık durumu ile ilgili son bilgileri verdi.

Çuhadaroğlu şunları söyledi:

"Düne göre farklı bir durum söz konusu değil. Bir taraftan ilaç tedavileri devam ediyor. Dünkü durumdan bugüne olumsuz bir gelişme yok. Her gün hızlı olumlu gelişmeler beklemiyoruz. Durumu dünkü durumla aynı.

Sadece 1. derece yakınları İbrahim Bey'i görebiliyorlar. Sağlığıyla ilgili çok gerçek olmayan bilgilerin aktarıldığını görüyorum. Buna itibar etmemenizi istiyorum.

Yoğun bakımdan normal servise alma çalışmaları yapılacak ama bun günler alabilir. Ne zaman olacağını söylemek çok zor.

RİSK HALEN SÜRÜYOR

Uyandırma bittikten sonra gördüğümüz şeyler aynen devam ediyor. Aile ile gün içinde görüşebiliyor. Bunu belli bir saate bağladık günlük tedavinin aksamaması için. Bütün hastalarımız için uyguladığımız bir prosedürdür. Bunu daha düzenli hale getirdik.

Hasta yoğun bakımda olduğu sürece yaşamsal risk vardır."

DÜN İLK KEZ KONUŞTU

Tatlıses, yoğun bakımdaki üçüncü gününde doktorların "Nasılsın?" sorusuna, "İyiyim" diye yanıt verdi. Maslak Acıbadem Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi'nde Tatlıses'in tedavisini sürdüren doktorlarından Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. İlhan Elmacı, şu bilgileri verdi:

"Solunum cihazından ayrıldı. Komutları alabiliyor. Sağ kol ve bacağını kaldırıyor, elimizi sıkıyor, konuşabiliyor. Bu önemli bir gelişme. Yoğun bakımda tedavisi bir süre daha devam edecek. Beyinle ilgili sorunlarda, işler iki ileri giderken bir geri gidebilir. Henüz hayati riski tamamen geçmiş değil. Sol kolundaki sorun devam ediyor."

İLGİLİ HABERLER

  • ANKET
  • HAVA DURUMU