sol_140x600

Havuzda ölü bulundu

Havuzda ölü bulundu

CHP'li eski milletvekili Haydar Oymak, Samsun'un Havza ilçesindeki bir otelin hamam havuzunda ölü bulundu. İlk bulgulara göre ölüm nedeni kalp krizi

12 Haziran 2013, Çarşamba - 23:15
HİT: 43(0)


CHP eski Amasya Milletvekili Haydar Oymak, kaldığı otelin hamam havuzunda ölü bulundu. Oymak, Amasya'da gerçekleştirilmesi planlanan ancak daha sonra iptal edilen CHP programı için şehir dışından bölgeye gelen partililerin konakladığı Samsun'un Havza ilçesindeki otele gitti. Burada, otelin hamam havuzuna giren eski vekili havuz içinde hareketsiz yatarken bulan otel çalışanları, hemen 112 Acil ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen sağlık çalışanları, Oymak'ın öldüğünü belirledi.

Oymak'ın cenazesi, önce Havza Devlet Hastanesi'ne, buradan da otopsi için Samsun'a götürüldü. Samsun Cumhuriyet Savcısı Cengiz Demircan, 'Şüpheli bir durum yok. Kesin bir şey söylemek zor. Ancak ilk belirlemelere göre ölüm nedeni kalp krizi' dedi. Vefat haberini alan CHP Samsun Milletvekili İhsan Kalkavan, Amasya Milletvekili Ramis Topal ve Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu da hastaneye gelerek yetkililerden bilgi aldı. 1946 yılında Merzifon'da doğan Oymak, 19. ve 20. Dönem CHP'den Amasya Milletvekilliği yapmıştı. Oymak, evli ve 2 çocuk babasıydı.

yenisafak.com.tr

İLGİLİ HABERLER

  • ANKET
  • HAVA DURUMU