'Bozkırın Sırrı:Türk Peygamber' yazarı

'Bozkırın Sırrı:Türk Peygamber' yazarı

"Bozkırın Sırrı :Türk Peygamber" romanı tartışma yarattı

13 Mart 2010, Cumartesi - 23:53
HİT: 4279(1)


11 Mart Perşembe akşamı Polat Alemdar’ın elinde görüldükten sonra gündeme oturan “Bozkırın Sırrı :Türk Peygamber” romanı beraberinde birçok tartışmalar ve yanlış anlamalar doğurdu.

Bunlardan en ilginci, kitabın yazarının kimliğini hakkındaydı. Pek insan –ki buna bazı yayın kuruluşları da dâhil- “Ahmet Turgut” ismini görür görmez, onun son seçimlerde MHP’den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan şahıs olduğunu sandı.

Ancak olay sadece isim benzerliğinden ibaretti. Zira romanın yazarı olan Ahmet Turgut; MHP'nin adayı olan Ahmet Turgut değildi.

6 yıldır Kurtlar Vadisi dizileri ve filmlerinde “Senaryo Araştırma ve Hikâye Grubu”nda yer alan Yazar Ahmet Turgut, 1975, Malatya doğumlu.

Yazar; 1998 yılında İ.T.Ü. İnşaat Mühendisliğini bitirmiş. Orta Asya ülkeleri, Rusya, Romanya ve Almanya’da inşaat projelerinde çalışmış. 2004 yılında kurulan Pana film bünyesinde senaryo ve yazım dünyasına adım atmış. Türk ve Dünya Atçılığını konu edinen “Asaletin Dört Nalı” isimli belgesel serisinin metin yazarlığını ve yönetmenliğini yapmış. “Kurtlar Vadisi” yapımları haricinde “Ekmek Teknesi, Ayrılık” ve “Eşref Saati” dizilerinde de yer almış.

“Bozkırın Sırrı: Türk Peygamber” romanı evli ve iki çocuk babası olan yazar Ahmet Turgut’un ilk romanı…

(Haber 7)


YORUMLAR

(1)
  • Alperen SAYAR 2010-04-17 14:29:07 MHP Mühim bir hatırlatma:Ahmet Turgut, 2009 yerel seçimlerinde, Milliyetçi Hareket Partisi, İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı idi.

İLGİLİ HABERLER

  • ANKET
  • HAVA DURUMU