Türkiye’de ve dünyadaki ev almanın en kolay yolu, Eminevim

Türkiye’de ve dünyadaki ev almanın en kolay yolu, Eminevim

Düzenlediği kampanyalarla 18 yılda 55 bin kişiyi faizsiz taksitlerle otomobil sahibi yapan Eminotomotiv, şimdi de ev hayali olanları ev sahibi yapıyor.

19 Ekim 2007, Cuma - 17:22
HİT: 30791(0)


HABER5.COM'UN ÖZEL HABERİ

Bu sistem, ev almak isteyen bir kişinin faiz vermeden, Türkiye’nin herhangi bir yerinden, bütçesine göre Eminevim’in oluşturduğu gruplardan birine girerek ev sahibi olması esasına dayanıyor. Gayrimenkul (ev arsa işyeri) alımını kolaylaştıran Türkiye’de ve dünyada ilk defa uygulanan Eminevim sistemini Eminotomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Emin Üstün’e sorduk...

- Bize Eminevim sisteminden kısaca bahseder misiniz?

Ev bir ihtiyaç, İnsanlarımız bir şekilde ev almak istiyor. Ya banka kredisiyle alacak, kredide maliyetler belli, ya kooperatif yoluyla alacak, kooperatif de riskli, ya da müteahhitten yarısını peşin verip çok kısa vadeli yüksek taksitle alacak. Biz bu alternatiflerin hepsinden maliyeti daha düşük olan ve kişinin ödeme gücünün daha rahat olabileceği bir sistem ürettik ve adını Eminevim koyduk. Bu sistemde herkes dilediği değerdeki evi ister 30 bin YTL olsun, ister 300 bin YTL olsun ister 15 ayda, ister 150 ayda gruplarımızdan birisine dahil olup sırasıyla alabilir. Bu sıra da noter huzurunda çekilişle belirlenir. Eylül ayının 12’sinde 206. çekilişimizi gerçekleştireceğiz, bu arada 12 Eylül’e kadar başvuruları alıyoruz. Sistemimizin birçok güzel tarafları var. Yoğun bir ilgi gören Eminevim sistemi çoğu zaman telefonlarımızın kitlenmesine sebep olmakta.

- Sistemin işleyişi nasıl gerçekleşiyor?

Nakit olarak ev alamayıp, kira öder gibi taksitli şekilde ev almak isteyenler için sistem şöyle işliyor: Örneğin Türkiye’nin herhangi bir yerinden bir ev alacaksınız. Fiyatı 100.000 YTL olsun, Eminevim kampanyasına girmeniz için %10 peşinat vermeniz yeterli oluyor...Almak istediğiniz evin değerini ve kaç ayda ödeyeceğinize siz karar veriyorsunuz. Seçtiğiniz taksit sayısı, aynı zamanda gireceğiniz gruptaki kişi sayısıdır. Siz bu şartlar altında 100.000 YTL’ yi 120 ayda ödemeyi istediniz. Yani 120 kişilik bir gruba dahil oldunuz. Bu da demek oluyor ki, noter huzurunda yapılan çekilişte 120 kişiden her ay toplanan parayla bir kişi ev hayaline kavuşur.

- Eminevim’in avantajlarını sıralayacak olursak neler söylemek istersiniz?

Her şeyden önce bu sistemde faiz yok, kira öder gibi taksitlerinizi kolay ödüyorsunuz, Türkiyenin istediğiniz yerinden konutunuzu alabiliyorsunuz, kendi evinize geçene kadar size kira yardımı yapılıyor, ödemelerde zorluk çektiğinizde taksitlerinizi düşürebiliyor veya dondurabiliyorsunuz, aynı zamanda ileriye dönük bir yatırım yapmış oluyorsunuz.

- Eminevim ile ileriye dönük planlarınız nedir?

Biz insanımızın yüksek standartlarda yaşaması gerektiğine inanıyoruz. Çünkü bizim insanımız bunu sonuna kadar hakediyor. Her ailede bir otomobil, bir ev olsun istiyoruz. İnsanların otomobil hayallerini 18 yıldan bu yana gerçekleştirdik ve hâlâ da gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Bunun yanında Eminevim sistemiyle ev hayallerine de kavuşmalarını sağlarsak amacımıza ulaşmış olacağız. İleriye dönük başlıca hedefimiz, Türkiye’de binlerce aileyi ev sahibi yapmak.

İrtibat için: 0216 444 0 132
www.eminevim.com.tr

İLGİLİ HABERLER

  • ANKET
  • HAVA DURUMU