Kar tatili olan iller

Kar tatili olan iller

Kuvvetli kar yağışı nedeniyle bazı illerde eğitime ara verildi.

28 ubat 2012, Sal - 20:27
HİT: 597(0)


MUĞLA

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan yönerge gereği illerde gerçekleştirilen toplam kalite yönetimi uygulamaları kapsamında, Muğla’daki okullar ödüllendirildi.

2011 yılında yaptıkları başarılı çalışmalar nedeniyle okullar ve ekiplerin ödülleri Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen törende Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Çınar tarafından ödüle layık görülen okullara verildi. “Yılın Kaliteli Okulu/Kurumu” ve “Yılın Kaliteli Ekibi” kategorilerinde gerçekleştirilen değerlendirmede, Yılın Kaliteli Okulu/Kurumu kategorisinde il birincisi Dalaman Cumhuriyet İlköğretim Okulu olurken, il ikincisi ise Yatağan Gazi Anadolu Lisesi oldu. Yılın Kaliteli Ekibi kategorisinde il birinciliğini Köyceğiz Pınar İlköğretim Okulu alırken, İl ikinciliğini Fethiye Merkez Atatürk İlköğretim Okulu, İl üçüncülüğünü ise Kavaklıdere Çamlıbel Çatak İlköğretim Okulu layık görüldü.

Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Çınar, her yıl geleneksel olarak verilen ödüllerin okullarda başarıyı arttırmak ve ekip çalışmasını özendirmek olduğunu belirterek, “Bakanlığımız tarafından geleneksel hale getirilen ödül yönetmeliğine göre, dallarında başarılı olan okullarımıza ve bu okullardaki ekiplere ödüllerini verdik. Burada amaç, hem ekip çalışmasını özendirmek, hem de okullarda başarıyı çıtasını yükseltmek” dedi.

MANİSA

Alaşehir'de, kar yağışı ve ulaşım şartlarının güçleşmesi dolayısıyla Alaşehir Hıfzıssıhha Kurulu okulları bir gün tatil edildi. Alaşehir merkezi, kasaba ve köylerde 17 bin öğrenci okula gidemedi. Alaşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Raşit Duysak, gece başlayan kar yağışının ilçe merkezinde 15 santim, dağ köylerinde yarım metre dolaylarında birikmesi nedeniyle, kasaba ve köylerle yaptığımız görüşmelerde taşıma araçlarının yola çıkamayacağı,öğrencilerin düşme ve hasta olabilecekleri nedeniyle İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından okulların bir gün tatil edilmesine karar verildi. Bu kararla ilçe merkezi, kasabalar ve köylerde tüm okullarımız bir gün tatil edildi."

Kar yağışının halen devam ettiği Alaşehir merkezi, kasaba ve köylerde okulların tatil edilmesi belediye hoparlörleri ve cami hoparlörlerinden ilan edildi.

ÇANKIRI

Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Orta ve Çerkeş ilçelerinde, etkili kar yağışı ve tipi sebebiyle ilk ve orta dereceli okullar 1 gün (29 Şubat) tatil edildi.

BURSA

Yoğun kar yağışı sebebiyle Bursa'nın 4 ilçesinde okullar tatil edildi.

Milli Eğitim Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre, Bursa'nın Orhaneli, Harmancık ve İnegöl ilçelerinde tüm okullar tatil edildi. Yetkililer, Büyükorhan ilçesinde de ilköğretim okullarının tatil edildiğini duyurdu.

DÜZCE

Düzce'de yoğun kar yağışı nedeniyle 29 Şubat 2012 Çarşamba günü il genelinde okullar tatil edildi.
Düzce'de okullara kar tatili. Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yazıcı, Düzce il genelinde yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okulların 29 Şubat 2012 Çarşamba günü kapalı olduğunu söyledi.

KARABÜK

Dün gece saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle Karabük'te okullar 1 gün tatil edildi.

Karabük Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kent merkezi ve ilçelerde yoğun şekilde devam eden kar yağışı sonrası Karabük merkez, Eflani, Eskipazar, Ovacık, Safranbolu ve Yenice ilçelerinde okulların 1 gün süreyle tatil edildiği bildirildi.

ZONGULDAK

Zonguldak'ta tipi şeklinde etkili olan kar yağışı nedeniyle okullar 1 gün süreyle tatil edildi.

Dün akşam saatlerinden itibaren zaman zaman tipi şeklinde etkili olan kar yağışı nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşıyor. Tipide göz gözü görmeyen kent merkezinde vatandaşlar güçlükle yürüyor. Yüksek kesimler ve kent merkezinde ulaşımın aksayacağından hareketle okulların 1 gün süreyle daha tatil edildiği duyuruldu.

Zonguldak Valiliği'nden yapılan açıklamada, şunlar söylendi: "Devam eden yoğun kar yağışının ulaşımı olumsuz etkilemesinden dolayı il merkezi, bağlı belde ve köylerdeki okul öncesi eğitim kurumları, ilköğretim ve ortaöğretim kurumları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitime Çarşamba (yarın) günü ara verilmesi kararlaştırılmıştır."

BOLU

Bolu'nun Gerede ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitim öğretime bir gün ara verildi.
Gece saatlerinden bu yana aralıksız süren yoğun kar yağışı eğitim öğretimi de durdurdu. Gerede'de aralıksız süren kar yağışı sonrası kar kalınlığı 50 santimetreye ulaşırken, eğitim öğretime de bir gün ara verildi. Taşımalı eğitim alan öğrencilerin okullarına ulaşamaması sonrası ilçede okullar bir gün tatil edildi.

 

İLGİLİ HABERLER

  • ANKET
  • HAVA DURUMU