Diam's Müslüman oldu;Fransa karıştı

Diam's Müslüman oldu;Fransa karıştı

Paris Match dergisi şöhretin zirvesindeyken 'ben de Tanrı'ya yöneldim' diyeek İslamiyet'i geçen Fransız rap şarkıcısı Diam's'ı çarşaf içinde görüntüleyince çarşaf karşıtlığı ile tanınan ülke karıştı.

28 Ekim 2009, aramba - 07:39
HİT: 1788(1)


Fransız rapçi Diam's İslam'a geçtiğinde "İlaçlar ruhumu iyileştinmeye yetmedi ben de Tanrı'ya yöneldim" açıklamasını yapmıştı. Geçen yıl Aziz adlı bir Müslüman ile evlendiğinde birçok eleştiri alan Diam's baştan aşağı çarşaf içinde görüntülenince Fransa karıştı.

Başörtüsüne karşıtlığıyla gündemden düşmeyen Fransa'da böyle bir şeyin yaşanması birçok ismi de harekete geçirdi. Şehirden Sorumlu Bakan ve "Ne Hayat Kadını Ne De Bastırılmış" adlı kadın hakları derneğinin başkanı olan Tunus asıllı Fadela Amara, "Ben çarşafa ve peçeye tamamen karşıyım. Bunlar kadınları baskı altına alan şeyler. Diam's ise zor bir dönemden geçiyor. Ayrıca kendisi bana şu açıklamayı yaptı. Bu geçiş sürecinde, bu ruhani yolculuk boyunca bu bir nevi korunmayı sembolize ediyor. Dolayısıyla umarım Diam's bunu en kısa zamanda çıkarır. Şunu anlamanız gerekiyor, Müslüman kadın anlaşıyı, çarşaf giyen kadın demek değildir" açıklamasını yaptı.

Amara, "O acı çeken bir kadın. Yakaladığı yüksek başarı ile başa çıkamadı. Akabinde de birçok şey gerçekleşti. Çok fazla para, çok fazla stres, bütün o şov dünyası sonucunda böyle oldu" dedi.

Gerçek adı élanie Georgiades olan 25 Temmuz 1980 Kıbrıs doğumlu şarkıcı 1984'te ailesiyle beraber Paris yakınındaki Essonne'ye gelmişti. 1998'de daha 18 yaşındayken Fransa'daki BMG Müzik Şirketi ile anlaşmıştı. Yapımcısının da yardımıyla 19 yaşına geldiğinde Universal Records ile masaya oturmuştu. 2003'teki Brut de Femme ile inanılmaz bir başarı yakalayan şarkıcı ilk 10 listelerini kasıp kavurmuştu. O günden sonra birçok ödül kazanan şarkıcının büyük de bir hayran kitlesi oluşmuştu.

(ntvmsnbc)

YORUMLAR

(1)
  • Nilüfer 2009-10-28 09:29:15 MaşaAllah MaşaAllah, ahirzamandayız, birçok kişinin ardı ardına Müslüman olduğuna şahidiz ve olmayada devam edeceğini hadisler müjdeliyor zaten.

İLGİLİ HABERLER

  • ANKET
  • HAVA DURUMU