Kemik erimesine ne iyi gelir?

Kemik erimesine ne iyi gelir?

Kemik erimesi rahatsızlığını ne ile geçirebilirsiniz.

3 Mart 2010, Çarşamba - 15:56
HİT: 1176(0)


Giresun Görele Sağlık Grup Başkanı Dr. Muhammet Şenol, 35 yaşından sonra çoğunlukla kadınlarda görülen kemik erimesine bağlı olarak ileriki yaşlarda kırıklar ve iskelet sisteminde bozukluklara rastlandığını söyledi.

Sorunun, özellikle çocukluk ve gençlik yıllarında süt ve süt ürünlerinin yeterince tüketilmemesinden kaynaklandığına dikkat çeken Dr. Şenol, yetişkin bireyin günde 3-4 bardak süt tüketmesi gerektiğini savundu. Şenol, 2 bardak çayın da kemik erimesini engellediğini bildirdi. Şenol, "Hayatımızda spora çok önem vermeliyiz. Bol bol spor ve egzersiz yapılmalıdır. Spor ve egzersizlerin kemik erimesini geciktirdiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır" dedi.

Görele Öğretmenevi Salonu'nda düzenlenen toplantıya vatandaşlar da büyük ilgi gösterdi. Dr. Muhammer Şenol sinevizyon eşliğinde yaptığı konuşmasında şunları söyledi: "Beslenme mevsiminde yetişen gıdalarla ve organik olanıyla yapılmalı. Mevsim sebze ve meyvelerinden yeterince kalsiyum alınacağından, vücutta kalsiyum eksikliği daha az olacak. Kemik erimesi riskide azalacaktır." diye konuştu.

(CİHAN)

İLGİLİ HABERLER

  • ANKET
  • HAVA DURUMU

Ajanslar